Akcja charytawna "Misiaczek Przytulaczek"

logo przytulaczek miś

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie II edycji akcji charytatywnej pod nazwą "Misiaczek Przytulaczek", podczas której będziemy zbierali nowe maskotki dla dzieci będących ofiarami przemocy domowej oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych. Zebrane dary uroczyście przekażemy przedstawicielom Komendy Miejskiej Policji w Toruniu 25 listopada 2019 roku.
Ofiarowane przez Was maskotki będą jeździły wraz z policjantami do wypadków. Będą też wręczane przez dzielnicowych dzieciom, które nie zaznały właściwej troski rodzicielskiej.
Kochani - wielokrotnie okazaliście wspaniałe serce i chęć pomocy. Prosimy o pomoc i tym razem. Akcja potrwa do 19 listopada. Maskotki prosimy przekazywać swoim wychowawcom.
Wychowawcy klas 1–3 przekazują zebrane misie do p. Doroty Prokop, a klasy 4–8 do p. Małgorzaty Bieńkowskiej.
O rezultatach akcji poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

Realizatorzy akcji: D. Prokop, M. Bieńkowska, A. Barwik

1. Były sobie dwie myszki Miki i Piki. Miały długie ogonki. - dziecko trzyma oba sznurowadła.
2. Zamieniły się miejscami. - dziecko krzyżuje sznurówki.
3. Jedna myszka weszła do norki. - wkładamy jeden koniec sznurowadła w utworzone oczko.
4. Druga ją zamknęła. - zaciskamy supeł.
5. Jedna wystawiła uszko. - robimy z jednego końca sznurowadła małe uszko.
6. Druga ją okrążyła i wystawiła swoje. - dziecko owija sznurówkę dookoła uszka i przez otwór wypycha drugie sznurowadło.
7. Przyszedł kot, złapał myszki za uszy i wyciągnął z norki. - łapiemy palcami obu rąk za oba uszka i zaciskamy oba sznurowadła.

Polecam do nauki wiązania dwa różne kolory sznurowadeł – będzie łatwiej!
Życzę powodzenia Lidia Haładyn
Źródło http://babiniec-cafe.pl