ratownik demonstruje udzielanie pierwszej pomocy16 października br. w samo południe z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu brała udział w Biciu Rekordu w jednoczesnej resuscytacji organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W akcji wzięło udział 60 uczniów, którzy mieli do dyspozycji 4 dorosłe fantomy i 2 niemowlaki.

uczennice z serduszkamiWolontariat szkolny, od pierwszych dni nowego roku szkolnego rozpoczął swoją działalność. Uczennice klas szóstych i ósmych z pełnym zaangażowaniem podjęły pracę na rzecz innych osób. Pamiętając o najmłodszych dzieciach w naszej szkole, przygotowały się na Dzień Przedszkolaka, który obchodziliśmy 20 września br. Każdy przedszkolak otrzymał miłą niespodziankę, przygotowaną przez wolontariuszki. Starsze koleżanki spędziły z nimi czas, bawiąc się, tańcząc i śpiewając.
Uczennice pamiętały również o osobach najstarszych w naszym środowisku lokalnym – 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Wolontariuszki przygotowały piękne laurki oraz słodką niespodziankę. Uczennice klas ósmych pod opieką nauczycielek, spotkały się z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczego w Toruniu. Spędziły z Nimi miło czas na rozmowie, śpiewie, robótkach ręcznych czy pracach plastycznych. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.
Członkinie koła organizują akcje charytatywne; sprzedaż ciast, loterię fantową. Fundusze, które zostaną zebrane podczas akcji, zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.
Szkolne Koło Wolontariuszy prowadzi p. Jolanta Wiśniewska przy współpracy z p. Małgorzatą Fedrau.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom wspierającym nasze koło, za ich zaangażowanie, pomoc i poświęcony czas.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pomagać innym do naszego szkolnego wolontariatu.

TVP3 Bydgoszcz

W piątek 4 października 2019 r. TV Bydgoszcz wyemitowała program "W innym stylu", w którym poruszano tematy dotyczące współczesnej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się M. Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, E. Kaniewska-Mackiewicz - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej WSG w Bydgoszczy, J. Durszewicz - dyrektor SP w Dusocinie, L. Wojt - polonistka III LO w Bydgoszczy. Do wzięcia udziału w programie poproszono również naszą p. wicedyrektor A. Barwik.
Temat audycji warty uwagi. Polecamy.

Link do audycji.

logo wośp, tekst o biciu rekorduPrzy współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od wielu lat realizujemy w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", który ma na celu uczyć dzieci pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to nas do podejmowania kolejnych wyzwań.
Wraz z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcemy wspólnie pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Pragniemy 16 października, podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” - pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).
Głównym celem imprezy jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16.10.2019 od godz. 12:00 do godz.12:30 w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu. W trakcie bicia rekordu  planujemy wykorzystać 6 fantomów i przeprowadzić rekord z około 60 uczniami szkoły.

smycze wykonane przez dzieciW dniu 20 września klasa 5b uczestniczyła w ciekawej i praktycznej lekcji ekologii, która odbyła się w Fundacji Alternatywna. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega odpowiedzialność społeczna oraz procesy recyklingu i upcyklingu. Poznali funkcjonowanie ekologicznego warsztatu krawieckiego - od projektowania, pozyskiwania materiałów, poprzez wykorzystywane narzędzia po samodzielne zmierzenie się z szyciem. Podczas warsztatów zadaniem uczestników było wykonanie smyczy na klucze ze sznurka zrobionego z... już nieużywanych koszulek.Efekty było zaskakujące!

ręka z kwiatami, napisUczestnictwo w akcji charytatywnej PAH "Zamiast kwiatka niosę pomoc" stało się już tradycją naszej szkoły.
Przyłączmy się do akcji i tym razem i wesprzyjmy Polską Akcję Humanitarną w niesieniu pomocy potrzebującym w Somalii.
Zamiast kwiatka ofiarujmy datki wysokości 2 zł lub 5 zł. Zebrana kwota zostanie przelana na konto PAH, a informacja o zebranej kwocie zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły.