logozs31 1aRocznicowe wspomnienie Józefa Piłsudskiego oraz honorową wartę na jego cześć rejestrowały media:TVP3 Bydgoszcz, TV TORUŃ, "Nowości". Zamieściły one relacje z tego ważnego dla Torunia zdarzenia na swoich antenach i łamach, również w wydaniach elektronicznych. Podkreśliły bohaterską i wierną służbę Marszałka dla Polski oraz rolę , jaką odegrał w odzyskiwaniu po latach zaborów niepodległości. Wskazały na jego zasługi w procesie wykuwania polskich granic oraz na patriotyzm i heroizm tego wielkiego architekta Odrodzonej Ojczyzny.
logozs31 1a13 maja na najważniejszym placu grodu Kopernika Szkoła Podstawowa nr 31 zorganizowała uroczystość z okazji 84. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego. W jej programie znalazły się patetyczne teksty i legionowe pieśni. Najmłodsi uczniowie szkoły w darze dla Marszałka przynieśli czerwone papierowe serca- symbol uznania , szacunku i i sympatii dla nieustraszonego konspiratora, niezapomnianego Naczelnika Państwa i wielkiego Marszałka. Ten dar z serc to też wyraz czci dla Ojca Niepodległości, który przed stu laty poprowadził Polaków do umiłowanej i tak długo oczekiwanej Ojczyzny. To dzięki Niemu zmartwychwstała Polska, a Polacy odzyskali suwerenne i niepodległe państwo . Znów mogli poczuć radość w sercach i dumę z bycia wolnymi Polakami.
Starsi uczniowie na płycie pomnika wodza legionistów złożyli biało-czerwone bukiety kwiatów i znicze w kolorach polskiej flagi. Patriotyczne gesty wykonali: pierwszy włodarz miasta- prezydent Michał Zalewski- i dyrekcja SP nr 31. Marszałek na wszystko spoglądający z wysokości monumentu był dziś dumny z uczniów SP nr 31 w Toruniu.
uczniowie, lasW dniu 9 maja 2019 roku grupy przedszkolne odwiedził tata naszego ucznia. Wizytę złożył nam w towarzystwie niecodziennego gościa, ponieważ pojawił się wraz ze swoim psem. Tata Adasia opowiedział nam, jak należy zachować się wobec obcego dla nas psa, jak bezpiecznie podać pupilowi smakołyk i jak można się zabezpieczyć w przypadku ataku ze strony psa. Pokazał nam też psy, które pomagają człowiekowi w pracy, np. psy - przewodnicy osób niewidomych, psy - ratownicy wodni i górscy, czyli psy lawinowe, psy tropiące pomagające policjantom, psy poszukujące, które współpracują ze strażą pożarną i psy zaprzęgowe. Na koniec mogliśmy zobaczyć pokaz sztuczek, jakie zna psiak, który do nas przyszedł z wizytą, a dzieci miały szansę pograć z nim w piłkę. To było wspaniałe i pełne wrażeń spotkanie! Wielkie podziękowania dla taty Adasia!
uczniowie, lasDnia 13 kwietnia w sali sportowej X LO odbyły się wojewódzkie mistrzostwa przedszkolaków w szachach. Nasze oddziały reprezentowała Zuzanna Szulc, która była najmłodszą uczestniczką turnieju. Zdobyła medal i piękny puchar. Zuzi serdecznie gratulujemy!