1 procent grafika

KONFERENCJA AUTYZM - KOMUNIKACJA

logozs31 1a

5 kwietnia 2019 r odbędzie się konferencja "AUTYZM-KOMUNIKACJA".

Program konferencji do pobrania tutaj.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.

Zapraszamy!

HONOROWY PATRONAT KONFERENCJI

herb Torunia patronat konferencja prezydent Michał Zaleski

UWAGA!
Związku z nieobecnością w dniach od 06.03. do 29.03. 2019 r. szkolnego strażnika "Agatki"
prosimy zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu na pasach w drodze do szkoły i ze szkoły.

mali ratownicy bandażowanie rękiW ciągu tygodnia od 11 do 15 marca 2019 roku oddziały przedszkolne naszej szkoły wzięły udział w akcji szkoleniowej z zakresu pierwszej pomocy „Mali ratownicy”. Pani Dominika Brożek przeszkoliła dzieci z każdego oddziału tak, że każda z grup była specjalistami w określonym zakresie. Jedna z grup stała się fachowcami od pozycji bocznej ustalonej, czyli tzw. pozycji bezpiecznej, druga grupa nauczyła się układać człowieka w pozycji czterokończynowej, w razie omdlenia, trzecia grupa to eksperci od bandażowania, a czwarta od wzywania pomocy na telefon alarmowy lub pogotowie ratunkowe. Na koniec tygodnia, w piątek 15 marca, każda z grup przedszkolnych wydelegowała przedstawicieli, którzy jako fachowcy uczyli swoich rówieśników z innych grup udzielania pierwszej pomocy w określonych przypadkach. Nauczyliśmy się wiele pożytecznych umiejętności, otrzymaliśmy dyplomy za udział w akcji, a na koniec każdy wyraził swoje zdanie na temat akcji na tarczy z punktami.
chłopiec papugaW dniu 8 marca 2019 roku oddział "0"d wybrał się do Papugarni. To była niesamowita okazja, aby zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć papug w różnych rozmiarach, kolorach, dowiedzieć się nieco o ich zachowaniu, potrzebach, czym się żywią i jak spędzają czas. Było głośno, ale wróciliśmy zachwyceni i pełni wrażeń.
uczniowie przy stoleNa dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o trudnej sztuce podejmowania decyzji, dokonywania wyborów, rozgraniczania czego potrzebujemy, a czego zwyczajnie chcemy. Rozpoczęliśmy od zabawy w wybranie kilku niezbędnych rzeczy...na obóz przetrwania. Ostatecznie i tak musieliśmy zmniejszyć ilość rzeczy o połowę. Później każdy indywidualnie rozwiązywał kilka sytuacji trudnych, w których decyzje wydawały się nieoczywiste. Wspólnie omawialiśmy przyjęte strategie. Z organizacją drugiej części zajęć nie było dylematu- kontynuowaliśmy rozmowy przy ciastku i rozegraliśmy mecz piłkarzyków!
sportowa wiosna plakat

"Sportowe Wagary 2019” - to spektakularne wydarzenie przygotowane na pierwszy dzień wiosny dla uczniów z toruńskich szkół podstawowych, którego organizatorami są: Gmina Miasta Toruń ( Wydział Sportu i Rekreacji UM), Radio GRA oraz Stowarzyszenie Go Sport. To już 3. edycja imprezy.

Chętni do udziału w imprezie spotkają się 21 marca - w pierwszy dzień wiosny. W sportowej zabawie udział weźmie około 25 klubów sportowych. Nie zabraknie również atrakcji i nagród dla uczestników wydarzenia.

W tym roku ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem organizatorzy zapraszają wszystkich do głównej hali Areny Toruń.

Swój udział w inauguracji imprezy potwierdzili: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz dyrektor WSiR UM Mariola Soczyńska.

Wstęp - darmowy!

konkurs slowniki uczniowie

21 lutego br. drużyna w składzie – Jagoda Ignasiak, Ignacy Jarzemski i Nikola Sumara, zajęła I miejsce w drugiej edycji międzyszkolnego konkursu umiejętności korzystania ze słowników dla uczniów klas 7. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 24 oraz Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością budowy haseł słownikowych, wiedzą na temat zawartości i przeznaczenia różnorodnych słowników, a przede wszystkim udowodnić, że potrafią z nich korzystać. Nasi reprezentanci poradzili sobie świetnie z zadaniami konkursowymi, pokonując tym samym zespoły z innych szkół toruńskich.

Gratulujemy!!!

teatr scenaW minionym miesiącu miałam okazję obejrzeć spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Sztukę, jak zawsze w mistrzowskim stylu i z rozmachem, wyreżyserowała p. Barbara Dzikowska. Sama też stworzyła świetny scenariusz, wykorzystując tekst Jana Brzechwy, a ponadto celująco wywiązała się z roli operatora dźwięku. W pamięci widzów oglądających inscenizację zapisała się jednak przede wszystkim jako zdolna i skuteczna nauczycielka aktorów, którzy po próbach z reżyser Dzikowską bardzo dobrze zaprezentowali się na teatralnej scenie. A zadanie było niełatwe - dla wszystkich uczniów "Czerwony Kapturek" był debiutem scenicznym!