popielata linia pozioma

teg 2016

W dniach 14 – 20 listopada 2016 obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "RAZEM DLA POKOJU" . Celem EDUKACJI GLOBALNEJ jest pomoc uczniom w zrozumieniu współczesnego świata – poznać kraje globalnego Południa czyli kraje rozwijające się, zdawać sobie sprawę z wyzwań jakie stoją przed krajami dużo biedniejszymi niż Polska, uświadomić sobie problemy z jakimi borykają się nasi rówieśnicy. W naszej szkole zaplanowano wiele ciekawych działań związanych z TEG do których włączeni zostali uczniowie. 

Za organizację TEG w tym roku odpowiadała w naszej szkole grupa projektowa z klasy IIB, to ona 17 listopada zorganizowała i przeprowadziła dla kilku klas gimnazjalnych debatę dotyczącą wojny i pokoju, podczas której wystąpił znany z programu w Polsacie - archeolog wojenny – pan Olaf Popkiewicz. Natomiast w piątek zaprosiła was do wspólnego działania, do happeningu artystycznego, który zarówno w sposób symboliczny jak i dosłowny obalał stereotypy, które powodują ze zamykamy się na innych ludzi. Podczas akcji młodzież rozdawała także ulotki informujące o kryzysach humanitarnych na świecie.

Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacj...
Tydzień Edukacji Globalnej Tydzień Edukacji Globalnej