popielata linia pozioma

Haller flaga napis

logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

 

 

 
 
 

Wyrózniony uczeń na tle herbu Diezecji Toruńskiej14 kwietnia 2018 roku odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Czytam Pismo Święte". Patronat honorowy objął Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, Ksiądz Roman Jachimowicz SDB (Inspektor Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii pw. Św. Wojciecha z siedzibą w Pile) oraz Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Konkurs został również wpisany na listę konkursów Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Głównymi organizatorami konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Toruńskiej oraz Szkoła Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu, w której odbył się etap rejonowy dla Torunia oraz finał konkursu. W sumie w konkursie wzięło udział 603 uczniów klas IV – VII SP oraz gimnazjum. Do finału zakwalifikowało się 60 osób z całej diecezji toruńskiej.
Głównym celem konkursu było upowszechnienie znajomości tekstów biblijnych, szczególnie Nowego Testamentu i Ewangelii według św. Łukasza oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów w zakresie Pisma Świętego. Konkurs był podzielony na trzy etapy: szkolny, rejonowy oraz finał diecezjalny.
Przez wszystkie szczeble konkursu, aż do finału dotarł Mateusz Zdzienicki z kl. 6 b. Zajął 17 miejsce!!! Tym samym zapisał się jako finalista konkursu otrzymując dyplom i słodką niespodziankę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Więcej o konkursie można przeczytać i obejrzeć: link, linki, link.