popielata linia pozioma

Haller flaga napis

logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

 

 

 
 
 

ORP Toruń16 maja załoga słynnego ORP Toruń pojawi się w grodzie Kopernika, a ściślej mówiąc u nas - w SP nr 31 przy Dziewulskiego 41b. Przeprowadzi tu Konkurs Wiedzy Marynistycznej oraz zaprosi zwycięską drużynę uczniów na pokład słynnego okrętu transportowo-minowego do Portu Wojennego w Świnoujściu. Okręt należy do VIII Flotylli Obrony Wybrzeża i niedawno świętował 25. rocznicę podniesienia biało-czerwonej bandery. Warto wspomnieć, że SP nr 31 od 2005 r. jest sceną konkursów marynistycznych, a Toruń uczestniczy razem z 4 innymi miastami Polski w ogólnopolskim projekcie Miasta-Okręty. Ma on charakter edukacyjny i adresowany jest do młodzieży klas VII szkół podstawowych. Każde z miast wyznaczyło swojego propagatora idei programu, w Toruniu jest nim dyrektor Adam Orgacki.
Konkurs będzie się składał z 2 części - pisemnego testu oraz części ustnej. Zmierzą się w nich znawcy tematu z kilku szkół podstawowych Torunia. Przeprowadzą je marynarze z ORP TORUŃ. Nasza drużynę przygotował nauczyciel historii i WOS - p. Andrzej Ewald. Warto wspomnieć, że za tym nazwiskiem kryją się zwycięzcy konkursu prawie wszystkich edycji.
Trzymamy kciuki za naszą reprezentację!