popielata linia pozioma

flaga biało-czerwonaWiek temu wolna Polska wróciła na mapę świata. Z tej okazji Sejm RP ogłosił rok 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało na 9 XI na godz. 11:10 akcję REKORD dla NIEPODLEGŁEJ.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 31 im. Józefa Hallera ma szczególne powody do celebrowania 100. ROCZNICY. Wszak jej PATRON w wyjątkowy sposób zasłużył się dla Ojczyzny i odegrał niezwykłą rolę w procesie odzyskiwania polskiej wolności. W ciągu ubiegłego i trwającego obecnie roku szkolnego wielokrotnie sięgaliśmy - jako szkolna społeczność - do przeszłości, zdobywaliśmy wiedzę o Ojcach Niepodległości, studiowaliśmy historię ostatnich 100 lat, realizowaliśmy projekty związane z tą ważną kartą narodowych losów.
Tymczasem najważniejszy dzień JUBILEUSZU przed nami - 9 XI, w piątkowe południe przeżyjemy wyjątkowe chwile... Ale o tym wkrótce.