popielata linia pozioma

mural orzeł HallerUczniowie, rodzice i kadra Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu przeżywali dziś wyjątkowe chwile. W bardzo uroczysty sposób - w otoczeniu biało-czerwonych dekoracji, w patetycznej atmosferze - obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Z okazji JUBILEUSZU STULECIA odzyskania przez Polskę suwerenności wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez MEN "Rekord dla NIEPODLEGŁEJ". O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Zaraz po tym zbiorowym wykonaniu hymnu nastąpił szczególny moment -dyrektor szkoły, p. Adam Orgacki, dokonał odsłonięcia niepodległościowego muralu, który w ostatnich dniach, specjalnie z okazji rocznicy, pojawił się na parterze budynku. Jego bohaterem jest Józef Haller - patron szkoły. Błękitny mundur generała,czapka-rogatywka z podwójną wstęgą generalską i srebrnym orłem przypominają, kim był - wodzem Błękitnej Armii, narodowym bohaterem, wielkim Polakiem. Mural zdobiący ścianę w "31" zawsze będzie przywodził na myśl czas odradzania się polskiej suwerenności, a dla kolejnych roczników uczniów pozostanie wyjątkową pamiątką patriotycznego listopada 2018 r.