popielata linia pozioma

szachy dzieciPiotr Szulc - uczeń klasy 5d naszej szkoły, przygodę z szachami rozpoczął (podobnie jak jego koledzy z klasy) w klasie pierwszej, na zajęciach dodatkowych organizowanych przez szkołę. Przez cztery lata systematycznie uczęszczał na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego. Obecnie gra w szachy to Jego największa pasja. Od października 2016r. dodatkowo rozwijał swoje zainteresowania szachowe na zajęciach popołudniowych w Domu Harcerza.
7 października został przyjęty do klubu sportowego UKS OPP w Toruniu. Od tego czasu systematycznie zdobywał kolejne kategorie zawodnika szachowego. Dodatkowo uczęszczał na prywatne lekcje, które prowadzone były przez trenera – kandydata na mistrza FIDE (jest to tytuł międzynarodowy).
Obecnie Piotr jest aktywnym zawodnikiem sekcji szachowej. Bierze udział w wielu turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Systematycznie pracuje pod okiem dwóch trenerów szachowych w domu oraz w klubie szachowym. Ćwiczy wszystkie etapy rozgrywki szachowej: od debiutu do zakończenia gry. W każdy weekend bierze udział w turniejach szachów szybkich lub klasycznych.
Piotr, to wyjątkowy chłopiec. Dzięki wytrwałej i systematycznej pracy osiąga coraz lepsze wyniki w rozgrywkach szachowych na różnych turniejach i odnosi coraz to wyższe miejsca i sukcesy.
Liczne dyplomy i nagrody są najlepszym dowodem na to, że wytrwała i systematyczna praca przynosi sukcesy. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i rozpocząć pracę na drodze, którą się wybrało. Życzymy Piotrowi wielu sukcesów i oczywiście tylko wygranych partii. Poniżej zamieszczamy listę niektórych turniejów, w których Piotr uczestniczył. 
Z zaciekawieniem będziemy śledzili kolejne osiągnięcia naszego kolegi.
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego
Małgorzata Rogaszewska
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - chłopcy (2008, 2009, 2010) KP - PO
OPEN B - Turniej Szachowy w Cyklu Grand Prix Torunia na rok 2018/2019 I runda
Eliminacje Strefowe do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików C-11KP-PO
V Czernikowski Festiwal Szachowy - Grupa B (1600-1700)
Dziecięce Szachowe Grand Prix O Wielką Nagrodę Kolegium Jagiellońskiego-do 10lat
V Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa Torunia Abstynentów w Szachach 2018
Turniej na Zamku Dybów
Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach Błyskawicznych - D10
Otwarty Turniej Szachowy w Bibliotece Uniwersyteckiej UMK
XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku - Turniej szachów szybkich
XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku - Turniej KLOCA
XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku - GRUPA D (dzieci do lat 10)
Otwarty Turniej Szachowy w cyklu Grand Prix Torunia 2018 - r. IX OPEN B
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów w Szachach, V FIDE OPEN
IV Czernikowski Festiwal Szachowy - Grupa C (1250-1400)
Szachy w Harmonijce. VII Otwarty Turniej Szachowy o Nagrodę Dziekana WH UMK
Zagraj w Szachy w ZIELONYCH ARKADACH - Turniej Juniorów do lat 10
8 runda (kwiecień 2018) V Jubileuszowego cyklu – „Zagraj z Flisakiem edycji 2017/18”
Turniej Szachowy O Puchar Dyrektora Butterfly School - GRUPA YELLOW
Otwarty Turniej Szachowy w cyklu Grand Prix Torunia 2018 - r. VII OPEN B
V Jubileuszowy cykl 'Zagraj z Flisakiem edycji 2017/18
Otwarte Mistrzostwa Juniorów W Szachach Miasta I Gminy Kowalewo Pomorskie
Otwarty Turniej Szachowy w cyklu Grand Prix Torunia 2018 - r. VI OPEN B
5 runda (styczeń2018) V Jubileuszowego cyklu 'Zagraj z Flisakiem edycji 2017/18
Otwarty Turniej Szachowy w cyklu Grand Prix Torunia 2018 - r. IV OPEN B
IM Szachowe Torunia Szkół Podstawowych – chłopcy