logo przytulaczek miś

"Misiaczek Przytulaczek" to I edycja akcji charytatywnej dedykowanej dzieciom, które były uczestnikami zdarzeń drogowych lub zostały poszkodowane w wyniku pożaru.
Pomysłodawcą akcji jest p. Dorota Prokop. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Komendą Miejską PSP w Toruniu.

Pierwszy etap akcji prowadzony był w naszej szkole w listopadzie. Razem udało nam się zgromadzić ponad 100 nowych maskotek. Dnia 12 grudnia 2018 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 nastąpiło podsumowanie pierwszej części akcji, podczas którego uroczyście wręczyliśmy maskotki strażakom. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Miejskiej PSP, przedstawiciele JRG, dyrektor SP Nr 31, koordynatorzy akcji, przedstawiciele grona pedagogicznego szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie.
Drugi etap akcji będą realizowały Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze. Wraz ze strażakami do akcji wyjadą nasze misie. Strażacy będą wręczali je poszkodowanym dzieciom.
Zespół ds. Edukacji Humanitarnej składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej i aktywnie włączyli się do zbierania maskotek.

D. Prokop, A. Barwik

Na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu i TVToruń można obejrzeć relecję z tego wydarzenia.