popielata linia pozioma

1 procent grafika

KONFERENCJA AUTYZM - KOMUNIKACJA

logozs31 1a

5 kwietnia 2019 r odbędzie się konferencja "AUTYZM-KOMUNIKACJA".

Program konferencji do pobrania tutaj.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.

Zapraszamy!

 

 

 

HONOROWY PATRONAT KONFERENCJI

 herb Torunia patronat konferencja prezydent Michał Zaleski


 


UWAGA!
Związku z nieobecnością w dniach od 06.03. do 29.03. 2019 r. szkolnego strażnika "Agatki"
prosimy zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu na pasach w drodze do szkoły i ze szkoły.

dzieci przewodnik starówka

W słoneczne wtorkowe popołudnie odbyła się wycieczka na starówkę toruńską, zorganizowana przez nauczycielki ze świetlicy.

Grupę po niemal całej Starówce oprowadził lokalny przewodnik Bartłomiej Górski, opowiedział dzieciom najsłynniejsze legendy oraz te mniej znane. Zaprowadził w Ruiny Zamku Krzyżackiego, najciaśniejszą uliczkę, Krzywą Wieżę oraz na Łuk Cezara.

Świetliczaki dowiedziały się, skąd pochodzi nazwa najpopularniejszych pierników toruńskich, jak leniwy kot uratował Toruń, o co był spór między piekarzem i kominiarzem oraz wiele innych ciekawych opowieści o naszym mieście i jego historii. Nie było miejsca, gdzie nasza wycieczka nie zajrzała. I nie zadała trudnego pytania przewodnikowi, na które niestrudzenie odpowiadał.

Po całych wojażach nasze świetliczaki przed powrotem zatrzymały się na małą degustację pierników. Po zwiedzaniu i smakołykach grupa świetlicowa pełna wrażeń i wiedzy wróciła do szkoły pod opieką pani Eweliny i pani Danusi.