popielata linia pozioma

Akcja charytawna "Misiaczek Przytulaczek"

logo przytulaczek miś

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie II edycji akcji charytatywnej pod nazwą "Misiaczek Przytulaczek", podczas której będziemy zbierali nowe maskotki dla dzieci będących ofiarami przemocy domowej oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych. Zebrane dary uroczyście przekażemy przedstawicielom Komendy Miejskiej Policji w Toruniu 25 listopada 2019 roku.
Ofiarowane przez Was maskotki będą jeździły wraz z policjantami do wypadków. Będą też wręczane przez dzielnicowych dzieciom, które nie zaznały właściwej troski rodzicielskiej.
Kochani - wielokrotnie okazaliście wspaniałe serce i chęć pomocy. Prosimy o pomoc i tym razem. Akcja potrwa do 19 listopada. Maskotki prosimy przekazywać swoim wychowawcom.
Wychowawcy klas 1–3 przekazują zebrane misie do p. Doroty Prokop, a klasy 4–8 do p. Małgorzaty Bieńkowskiej.
O rezultatach akcji poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

Realizatorzy akcji: D. Prokop, M. Bieńkowska, A. Barwik


dzieci przewodnik starówka

W słoneczne wtorkowe popołudnie odbyła się wycieczka na starówkę toruńską, zorganizowana przez nauczycielki ze świetlicy.

Grupę po niemal całej Starówce oprowadził lokalny przewodnik Bartłomiej Górski, opowiedział dzieciom najsłynniejsze legendy oraz te mniej znane. Zaprowadził w Ruiny Zamku Krzyżackiego, najciaśniejszą uliczkę, Krzywą Wieżę oraz na Łuk Cezara.

Świetliczaki dowiedziały się, skąd pochodzi nazwa najpopularniejszych pierników toruńskich, jak leniwy kot uratował Toruń, o co był spór między piekarzem i kominiarzem oraz wiele innych ciekawych opowieści o naszym mieście i jego historii. Nie było miejsca, gdzie nasza wycieczka nie zajrzała. I nie zadała trudnego pytania przewodnikowi, na które niestrudzenie odpowiadał.

Po całych wojażach nasze świetliczaki przed powrotem zatrzymały się na małą degustację pierników. Po zwiedzaniu i smakołykach grupa świetlicowa pełna wrażeń i wiedzy wróciła do szkoły pod opieką pani Eweliny i pani Danusi.