popielata linia pozioma

teatr scenaW minionym miesiącu miałam okazję obejrzeć spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Sztukę, jak zawsze w mistrzowskim stylu i z rozmachem, wyreżyserowała p. Barbara Dzikowska. Sama też stworzyła świetny scenariusz, wykorzystując tekst Jana Brzechwy, a ponadto celująco wywiązała się z roli operatora dźwięku. W pamięci widzów oglądających inscenizację zapisała się jednak przede wszystkim jako zdolna i skuteczna nauczycielka aktorów, którzy po próbach z reżyser Dzikowską bardzo dobrze zaprezentowali się na teatralnej scenie. A zadanie było niełatwe - dla wszystkich uczniów "Czerwony Kapturek" był debiutem scenicznym!
Warto podkreślić, ze nauczycielka z SP nr 31 ma za sobą reżyserię 17 sztuk dziecięcych i 11 nauczycielskich. W sumie może się pochwalić przygotowaniem 28 premier teatralnych. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła 20 lat temu i do swojego CV może dziś wpisać wiele znaczących sukcesów: I, II, i III miejsca na prestiżowym Festiwalu Teatrów w SP nr 1 w Toruniu "Krok do świata fikcji", "Diamentowa Żabę", "Kryształową Żabę", Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia i wiele nagród aktorskich dla przygotowywanych przez siebie uczniów.
My - widzowie jej sztuk - możemy podziwiać spektakle B. Dzikowskiej na teatralnej scenie szkoły i to jej zawdzięczamy estetyczne wzruszenia, flirt z Melpomeną i teatralną edukację na wyrafinowanym poziomie.
Dziękujemy, Pani Barbaro, za Pani talent, za krzewienie artystycznych zainteresowań wśród dzieci, za naszą i uczniów przygodę z teatrem!
Małgorzata Jaskólska
Grafika: openclipart.org