popielata linia pozioma

Haller flaga napis

logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

 

 

 
 
 

teatr scenaW minionym miesiącu miałam okazję obejrzeć spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Sztukę, jak zawsze w mistrzowskim stylu i z rozmachem, wyreżyserowała p. Barbara Dzikowska. Sama też stworzyła świetny scenariusz, wykorzystując tekst Jana Brzechwy, a ponadto celująco wywiązała się z roli operatora dźwięku. W pamięci widzów oglądających inscenizację zapisała się jednak przede wszystkim jako zdolna i skuteczna nauczycielka aktorów, którzy po próbach z reżyser Dzikowską bardzo dobrze zaprezentowali się na teatralnej scenie. A zadanie było niełatwe - dla wszystkich uczniów "Czerwony Kapturek" był debiutem scenicznym!
Warto podkreślić, ze nauczycielka z SP nr 31 ma za sobą reżyserię 17 sztuk dziecięcych i 11 nauczycielskich. W sumie może się pochwalić przygotowaniem 28 premier teatralnych. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła 20 lat temu i do swojego CV może dziś wpisać wiele znaczących sukcesów: I, II, i III miejsca na prestiżowym Festiwalu Teatrów w SP nr 1 w Toruniu "Krok do świata fikcji", "Diamentowa Żabę", "Kryształową Żabę", Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia i wiele nagród aktorskich dla przygotowywanych przez siebie uczniów.
My - widzowie jej sztuk - możemy podziwiać spektakle B. Dzikowskiej na teatralnej scenie szkoły i to jej zawdzięczamy estetyczne wzruszenia, flirt z Melpomeną i teatralną edukację na wyrafinowanym poziomie.
Dziękujemy, Pani Barbaro, za Pani talent, za krzewienie artystycznych zainteresowań wśród dzieci, za naszą i uczniów przygodę z teatrem!
Małgorzata Jaskólska
Grafika: openclipart.org