popielata linia pozioma

mali ratownicy bandażowanie rękiW ciągu tygodnia od 11 do 15 marca 2019 roku oddziały przedszkolne naszej szkoły wzięły udział w akcji szkoleniowej z zakresu pierwszej pomocy „Mali ratownicy”. Pani Dominika Brożek przeszkoliła dzieci z każdego oddziału tak, że każda z grup była specjalistami w określonym zakresie. Jedna z grup stała się fachowcami od pozycji bocznej ustalonej, czyli tzw. pozycji bezpiecznej, druga grupa nauczyła się układać człowieka w pozycji czterokończynowej, w razie omdlenia, trzecia grupa to eksperci od bandażowania, a czwarta od wzywania pomocy na telefon alarmowy lub pogotowie ratunkowe. Na koniec tygodnia, w piątek 15 marca, każda z grup przedszkolnych wydelegowała przedstawicieli, którzy jako fachowcy uczyli swoich rówieśników z innych grup udzielania pierwszej pomocy w określonych przypadkach. Nauczyliśmy się wiele pożytecznych umiejętności, otrzymaliśmy dyplomy za udział w akcji, a na koniec każdy wyraził swoje zdanie na temat akcji na tarczy z punktami.