popielata linia pozioma

Akcja charytawna "Misiaczek Przytulaczek"

logo przytulaczek miś

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie II edycji akcji charytatywnej pod nazwą "Misiaczek Przytulaczek", podczas której będziemy zbierali nowe maskotki dla dzieci będących ofiarami przemocy domowej oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych. Zebrane dary uroczyście przekażemy przedstawicielom Komendy Miejskiej Policji w Toruniu 25 listopada 2019 roku.
Ofiarowane przez Was maskotki będą jeździły wraz z policjantami do wypadków. Będą też wręczane przez dzielnicowych dzieciom, które nie zaznały właściwej troski rodzicielskiej.
Kochani - wielokrotnie okazaliście wspaniałe serce i chęć pomocy. Prosimy o pomoc i tym razem. Akcja potrwa do 19 listopada. Maskotki prosimy przekazywać swoim wychowawcom.
Wychowawcy klas 1–3 przekazują zebrane misie do p. Doroty Prokop, a klasy 4–8 do p. Małgorzaty Bieńkowskiej.
O rezultatach akcji poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

Realizatorzy akcji: D. Prokop, M. Bieńkowska, A. Barwik


pieczątka policji, odcisk palcaW ramach doradztwa zawodowego w dn. 21 marca chętni uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zawodem policjanta. Naszym gościem był dzielnicowy Piotr Brzostek, który przedstawił jaką drogę edukacyjną trzeba wybrać, jakie wymagania spełnić, aby zdobyć ten zawód. Opowiedział zainteresowanym jak wygląda przykładowy dzień na służbie, co jest ciekawe a co niebezpieczne. Odpowiedział na pytania uczniów i pokazał wyposażenie policyjne – ochraniacze, kamizelkę przeciwuderzeniową, kask, tarczę oraz pałkę szturmową. Uczniowie doświadczyli również pobierania odcisków palców. Ciekawe ile z obecnych na spotkaniu uczniów będzie w przyszłości pracować w Policji…