popielata linia pozioma

Haller flaga napis

logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

 

 

 
 
 

logozs31 1aŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu, przypadający na 2 kwietnia jest jedną z inicjatyw, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski. Prowadziliśmy szereg działań edukacyjnych i informacyjnych. Wszystko po to, aby zwiększyć wiedzę o spektrum autyzmu.
Ubrane na niebiesko dzieci z wszystkich klas przygotowały tematyczne plakaty na wystawę. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia integracyjne przybliżające szczególnie typowo rozwijającym się uczniom czym jest autyzm. Mogliśmy podziwiać piękne przedstawienie Szkolnego Teatrzyku Integracyjnego na motywach baśni "Śpiąca Królewna". Młodsi uczniowie oddziałów integracyjnych wyruszyli na teren pobliskich osiedli odwiedzając okoliczne przedszkola, wręczając niebieskie balony i ulotki propagujące wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Wzorem poprzednich lat i w tym roku z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum wzięli udział w konkursie. Uczestnicy zmierzyli się nie tylko z pytaniami sprawdzającymi wiedzę na temat życia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i obchodów międzynarodowego święta. Mieli też okazję wykazać się pomysłowością i empatią, opisując sposoby pomocy w konkretnych sytuacjach. Nie zabrakło też słodkich akcentów świętowania, uczniowie Klubu Szkolnej Młodzieży umilili nam ten Dzień (i kolejne również) otwierając "Niebiańską Kawiarenkę" z pysznymi wypiekami.
Wierzymy, że aby zmienić świat dla osób z autyzmem wystarczy je zrozumieć. Zrozumieć trudności, z którymi się zmagają. Zrozumieć odmienność. Pomóc im zrozumieć nasz świat i być w nim szczęśliwymi.
Zrozumieć, aby przez wspólne działania zmienić ich życie na lepsze.
 
O nas w mediach: Telewizja Toruń (od 9:30), Radio PIK, Toruń ESKA, GRA.FM