popielata linia pozioma

Haller flaga napis

logo sp31 155x155

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2020 roku wpłaty za obiady będą realizowane wyłącznie poprzez przelew bankowy na konto nr 30 1160 2202 0000 0000 6172 5147.

 

 

 
 
 

napis Państwowa Straż Pożarna w ToruniuKolejne spotkanie Klubu Szkolnej Młodzieży odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić całą jednostkę oraz dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba strażaka. A oto relacja jednego z uczestników, Ignacego:
W czwartek 23 maja tego roku byłem z Kółkiem Młodzieżowym u straży pożarnej. Po terenie straży oprowadzał nas strażak o imieniu Krzysztof. Gadatliwy i zabawny jest z niego mężczyzna. Powiedział nam, że strażak pracuje całą dobę, a potem ma dwa dni wolne. Zobaczyliśmy i byliśmy w wozie strażackim. Mieliśmy też przypomnienie o udzielaniu pierwszej pomocy. Ja grałem osobę nieprzytomną. W niektórych momentach nie mogłem powstrzymać się od śmiechu. Cieszę się, że byłem w tym dniu tam. Sądzę, że praca ta nie jest wcale łatwa, ze względu na potrzebę utrzymania kondycji. Teraz mam jeszcze większy szacunek dla strażaków.