uczeń z telefonemNasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

mLegitymacja to "cyfrowa" kopia tradycyjnej legitymacji szkolnej, wyświetlana w telefonie komórkowym.

Co zrobić, aby korzystać z mLegitymacji?...

1. Posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
2. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji. Wypełniony dokument przekazać Tomaszowi Bieńkowskiemu, który jest administratorem systemu mLegitymacja.
3. Wysłać na adres adres admin zdjęcie legitymacyjne ucznia (do 5 MB) lub dostarczyć "tradycyjne" zdjęcie administratorowi systemu w szkole (zdjęcie zostanie zwrócone).
4. Pobrać aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
5. Zgłosić się do administratora systemu po kod aktywacyjny, dzięki któremu mLegitymacja zostanie uruchomiona na urządzeniu.

Informacje dotyczące mLegitymacji: