guinness 2016aBicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 17.10.2016 od godziny 12:00 do godziny 12:30 Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu. Przy współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od wielu lat realizujemy w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", który ma na celu uczyć dzieci pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to nas do podejmowania kolejnych wyzwań.
Wraz z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcemy wspólnie pobijać rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Pragniemy w okolicach 16 października, czyli "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" - pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).
Głównym celem imprezy jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.
W 2013 roku w półgodzinnym ustanawianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów!
W trakcie bicia rekordu w naszej szkole planujemy wykorzystać 6 fantomów i przeprowadzić rekord z około 60 uczniami szkoły podstawowej.
Organizator akcji: ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Lidia Haładyn