Akcja charytawna "Misiaczek Przytulaczek"

logo przytulaczek miś

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie II edycji akcji charytatywnej pod nazwą "Misiaczek Przytulaczek", podczas której będziemy zbierali nowe maskotki dla dzieci będących ofiarami przemocy domowej oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych. Zebrane dary uroczyście przekażemy przedstawicielom Komendy Miejskiej Policji w Toruniu 25 listopada 2019 roku.
Ofiarowane przez Was maskotki będą jeździły wraz z policjantami do wypadków. Będą też wręczane przez dzielnicowych dzieciom, które nie zaznały właściwej troski rodzicielskiej.
Kochani - wielokrotnie okazaliście wspaniałe serce i chęć pomocy. Prosimy o pomoc i tym razem. Akcja potrwa do 19 listopada. Maskotki prosimy przekazywać swoim wychowawcom.
Wychowawcy klas 1–3 przekazują zebrane misie do p. Doroty Prokop, a klasy 4–8 do p. Małgorzaty Bieńkowskiej.
O rezultatach akcji poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

Realizatorzy akcji: D. Prokop, M. Bieńkowska, A. Barwik

guinness 201617 października br. w godzinach 12-12:30 w Zespole Szkół nr 31 w Toruniu odbyło się Bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Głównym celem imprezy jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

W trakcie bicia rekordu w naszej szkole wykorzystaliśmy 7 fantomów na których ćwiczyło 57 uczniów klas 3-6 SP, 5 uczniów gimnazjum oraz 1 instruktor w sumie 63 osoby. Do akcji przyłączyli się: Pani Ewa Daniel – pielęgniarka, Pan Przemysław Witkowski – ratownik medyczny - pełnili Oni funkcję Niezależnych świadków. Katarzyna Piasecka, Martyna Więczkowska, Marta Pokojska ze Szkolnego Koła Młodych Ratowników z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i 8 LO, które pełniły role Stewardów oraz Czasomierzaczy. Pani Monika Piasecka, która pełniła rolę Czasomierzacza oraz Pan Stanisław Nowowiejski – pełnił rolę Kamerzysty.
Wszystkim uczestnikom Bicia Rekordu serdecznie dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie.
Na stronie TV Toruń materiał wideo.

Organizator akcji: ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Lidia Haładyn