COVID-19 procedury bezpieczeństwa

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31 z dnia 15 maja 2020 r.

logo sp31 155x155

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31 zmieniające zarządzenie z dnia 8 maja 2020 r. w sprawie zmiany czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu.

Treść zarządzenia - link.

Komunikat dyrektora przedszkola do rodziców - link.

Wniosek o powrót dziecka do przedszkola - link.

Wniosek o powrót dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 7:30-15:30) - link.

Wytyczne MEN, GIS i MZ dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego - link.

Wytyczne GIS z dnia 04.05.2020 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego - link.

Dyrektor SP 31
Adam Orgacki

Komunikat dla uczniów klas ósmych

logo sp31 155x155

Materiały dla uczniów klas ósmych dotyczące rekrutacji i naboru do szkół ponadpodstawowych

Informacja dla klas 8 dotycząca rekrutacji i naboru elektronicznego - link.
Terminy postępowania rekrutacyjnego - link

Komunikat dla uczniów klas ósmych

logo sp31 155x155

Na internetowej stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy opublikowano komunikat w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 - aktualizacja z dnia 08.05.2020 r. Prosimy o zapoznanie się z treścią tego komunikatu - link.

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31 z dnia 29 kwietnia 2020 r.

W związku z otwarciem obiektów sportowych w dniu 4 maja 2020 r., przekazuję Państwu harmonogram funkcjonowania "Orlika" oraz  boiska  szkolnego w SP 31 pod nadzorem animatora i pracowników szkoły.

Dyrektor SP 31
Adam Orgacki

harmonogram orlik

Opis placówki

Oddziały przedszkolne zajmują w SP nr 31 w Toruniu szczególne miejsce. Zlokalizowane są w odrębnym skrzydle budynku, gdzie pomieszczenia i łazienki dostosowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Sale zajęć wyposażone są w kolorowe meble, stoliczki i krzesła odpowiednie do wzrostu dzieci oraz przestrzeń do zabawy z dużą ilością atrakcyjnych zabawek. Zajęcia ruchowe prowadzone są w odrębnym pomieszczeniu – kolorowej sali gimnastycznej, przystosowanej do potrzeb małego dziecka.
Atut naszych oddziałów przedszkolnych to mało liczne grupy integracyjne na poziomie 5-cio i 6-ciolatków, gdzie ilość dzieci nie przekracza liczby 20. W Klasie integracyjnej są 3 osoby dorosłe, ponieważ oprócz wychowawcy obecny jest nauczyciel specjalista oraz pomoc pedagogiczna. Kadrę stanowią nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju konstruowany jest indywidualny program. Rodzic zawsze może obserwować swoje dziecko podczas zajęć, aby móc współdecydować w podejmowaniu działań dydaktycznych i terapeutycznych.
Zajęcia zorganizowane są w trybie jednozmianowym. 5-cio i 6-ciolatki z oddziałów przedszkolnych jedzą wspólnie śniadanie o stałej porze w stołówce szkolnej, 3 i 4-latki w swojej sali zajęciowej. Szkoła oraz oddziały przedszkolne objęte są programem „Mleko w szkole”, dzięki czemu możemy kształtować dobre nawyki żywieniowe u naszych dzieci. Ponadto stołówka szkolna serwuje zdrowe i smaczne obiady.
Nasze oddziały przedszkolne odgrodzone są przeszklonymi drzwiami od reszty placówki. Bezpieczeństwo maluchów zwiększone jest dzięki monitoringowi zlokalizowanemu wewnątrz, jak i wokół budynku. O zdrowie naszych dzieci dba pielęgniarka, której gabinet działa na terenie naszej placówki. Szkoła regularnie przechodzi kontrole przeciwpożarowe i sanepidowskie, co pozwala nam zapewnić, iż Państwa dzieci uczęszczają do bezpiecznej placówki. W minionym roku wzrósł komfort przebywania w naszej szkole, z powodu ocieplenia budynku. Na szczególną uwagę najmłodszych zasługuje plac zabaw, który niedawno powstał na terenie placówki.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych maluchów, których domeną jest nieodparta chęć poznawania otaczającego świata, realizujemy projekt edukacyjny zorientowany na doświadczenia. Dzięki aktywnemu działaniu, czynnemu uczestnictwu w licznych eksperymentach, przy wykorzystaniu teleskopu, mikroskopu i lupy, dzieci zaspokajają swoją naturalną ciekawość i żądzę wiedzy, poszerzają horyzonty myślowe i rozumieją szereg zjawisk, z którym stykają się na co dzień. Efektem tych działań są niezliczone pytania, którymi zasypują nas dzieci, chcąc poznać, dotknąć i doświadczyć wszystkiego co bliskie i dalekie.
W swojej ofercie posiadamy bogaty wachlarz zajęć dodatkowych i specjalistycznych (m. in. terapię logopedyczną, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rewalidacyjne, piłkę nożną, zajęcia komputerowe, zajęcia "Tańczące Nutki", "Śpiewające Brzdące", "Mały Artysta", "Bajkoterapia") oraz cykliczne imprezy integracyjne (bal karnawałowy, "Dobra Noc w szkole", gry dydaktyczne, obchody święta Pluszowego Misia) i sportowe ("Bezpiecznie, zdrowo i wesoło").

Nazwa oddziału: 0a Smerfy
Wiek dzieci: 4,5 latki
Wychowawcy: Patrycja Watkowska, Izabela Kuligowska
Numer sali: 6