plakat pah akcja

Samorząd Uczniowski informuje o corocznej akcji humanitarnej "Zamiast kwiatka niosę pomoc".

Każda okazja do podziękowań w szkole jest świetną okazją do tego, żeby mówić i działać w pomocy humanitarnej.

Samorząd Uczniowski organizuje jak co roku akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc w dniu zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Idea jest prosta – zamiast wręczać kwiaty lub czekoladki zaangażuj się w działania pomocowe PAH na rzecz Ukrainy. Trwający od 2014 roku konflikt zbrojny i jego eskalacja, która ma miejsce obecnie prowadzi do masowego przemieszczania się ludzi oraz sprawia, że problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie są dla nich coraz bardziej dotkliwe.

W ubiegłoroczną edycję akcji zorganizowaną na zakończenie roku 2020/21 zaangażowało się prawie 8 tys. uczniów i uczennic z całego kraju, a do udziału zgłosiło się 244 nauczycieli i nauczycielek. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 51 tys. zł. na działania pomocowe PAH w Somalii.

Zbiórka odbędzie się w dniu 24.06

Dziękujemy za wspólne działanie!