Start Archiwum Rok szkolny 2012/2013 Eksperyment dydaktyczny w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu
Eksperyment dydaktyczny w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu
Dnia 21 września w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu zebrała się społeczność uczniowska, nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 31. Celem spotkania było pożegnanie lata.

Wychowawcy wraz z dyrekcją zorganizowali w tym dniu dla uczniów wiele zabaw dydaktycznych, gier terenowych i atrakcji (piszemy o tym w artykule Tropienie jesieni). Zajęcia były prowadzone w formie lekcji na świeżym powietrzu. Młodzi przedstawiciele szkoły brali udział w zajęciach sportowych, artystycznych, przyrodniczych, itp. Mogli popisać się swoją dotychczas nabytą wiedzą i umiejętnościami. Na miejscu obecni byli również dziennikarze "TVK Toruń" oraz "Gazety Wyborczej", którzy bacznie obserwowali zmagania uczestników. Dziennikarze zadawali pytania, prosili o oceny i komentarze.
Także i ja - gimnazjalistka - skierowałam pytanie do piątoklasistki:
- Czy podoba Ci się taki właśnie sposób pożegnania lata?
- Tak, bardzo mi się podoba. Uważam, że zajęcia na świeżym powietrzu są o wiele ciekawsze niż kilkugodzinne siedzenie w ławce. Chciałabym, żeby takie zabawy odbywały się częściej, ponieważ są one bardzo ciekawe, a przede wszystkim zdrowe.


Nie ma więc wątpliwości, że gry dydaktyczne i zajęcia terenowe w parku podobały się dzieciom.
A co sądzą na ten temat rodzice? W tej kwestii wypowiedziała się jedna z mam:
- Zajęcia są bardzo ciekawe i urozmaicone. Dzieci uczą się, szukając odpowiedzi na pytania zawarte w kartach odpowiedzi.

Angelika Jaworska