logo trójkąt dłonie 31

Informujemy, że na stronie https://www.torun.pl/pl/nabor-do-przedszkoli-i-klas-pierwszych-3 opublikowany został komunikat dotyczący rekrutacji rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I w szkołach podstawowych.

Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu oraz śledzenie naszych kanałów informacyjnych. W stosownym czasie będziemy publikowac kolejne informacje.

dzieci w przebraniach zabawa radość

Dnia 8 lutego odbył się bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków. Dzieci w ciekawych i kolorowych kostiumach bawiły się wspólnie z nauczycielkami i animatorkami. W przedszkolnych salach już od rana można było zobaczyć wróżki, królewny, biedronki, motylki i pszczółki. Nie zabrakło Spider Mana, Ninja, Pikachu oraz policjanta. Były tańce, tor przeszkód i konkursy z balonami. Zabawy na balu dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych przeżyć i radości.

Więcej informacji: link.

dziewczynki chłopiec stół kartki kolorowe pisaki ozobot

Na dzień 6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony w 2004 roku przez Komisję Europejską. Celem akcji jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.

W poprzednim tygodniu na wszystkich zajęciach informatycznych część lekcji poświęcono tym zagadnieniom. Uczniowie rozmawiali na temat zagrożeń wynikających z korzystania z zasobów sieci oraz nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych. Trzeba przyznać, że część ma już pewną wiedzę na ten temat i świadomość złych skutków złego korzystania z dobrodziejstw technologii.

Dodatkowo uczniowie klas drugich i trzecich połączyli naukę z zabawą. Z użyciem Ozobotów planowali przejazd małych robocików przez sieć połączeń między komputerami. Kodowali urządzenie w taki sposób, aby przed spotkanym na swej drodze "złym komputerze" zatrzymać się, zawrócić i poruszać się dalej po bezpiecznej sieci.

Więcej informacji: link.

podziękowania dla szkoły za udział w akcji

We wrześniu 2023 r. informowałam czytelników WWW.szkoły o udziale uczniów starszych klas w ogólnopolskiej akcji "BohaterON w Twojej Szkole". Odpowiednie działania były prowadzone w oddziałach VII-VIII do końca listopada. Potem przyszedł czas na sprawozdanie, a niedawno Komitet Organizacyjny kampanii "BohaterON- włącz historię" nagrodził naszą placówkę oraz koordynatora akcji specjalnymi dyplomami za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie.

dzieci stół karty

W styczniu nasza przygoda świetlicowa z mnemotechnikami skupiała się przede wszystkim na ćwiczeniu koncentracji. Dzieci wykonywały różne zadania, które miały na celu zwiększenie skupienia i uważności. Pomagały nam w tym m.in.: kostki, memory, piłeczki, gra Dooble. Przez ferie nasz mózg będzie miał chwilę odpoczynku, ale w marcu będziemy kontynuować nasze zajęcia.

Więcej informacji: link.

dzieci przygotowują danie kuchnia stół

Więcej zdjęć: link.