popielata linia pozioma

logo krs cel szczegółowy półtora procenta

logo trójkąt dłonie 31

W związku z nieobecnością strażnika szkolnego „Agatki” w okresie od 20.03.2023 r. do 31.03. 2023 r. prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę.

plakat dzieci uśmiech

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 jest prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego:

- rekrutacja do oddziałów przedszkolnych – link do strony rekrutacji

- rekrutacja do klas pierwszych – link do strony rekrutacji

Wszystkie informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdują się na powyższych stronach.

Informujemy, że nasza placówka prowadzi nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych do oddziałów ogólnodostępnych i oddziałów integracyjnych dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

O naszej szkole, jej działaniach, inicjatywach i codziennym życiu można przeczytać na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dydaktyczną i bazą naszej szkoły. Informacje dostępne w zakładkach: Oddziały integracyjne, Oddziały przedszkolne, Organizacja.

Zapraszamy do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu.

plakat informacja konferencja

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. "PROJEKT AUTYZM – zauważ, wesprzyj…", która odbędzie się dnia 14 kwietnia 2023 roku o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu.

Szczególną atrakcją będzie również spektakl pt. "Brzydkie kaczątko" przygotowany przez Szkolny Teatrzyk Integracyjny (warunkiem udziału jest podanie informacji w zgłoszeniu z uwagi na ograniczony limit miejsc).

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy dokonywać do dnia 31.03.2023r. - link do rejestracji - lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program konferencji:

8:00 – 9:00 - rejestracja uczestników konferencji;

8:30 – 8:55- "Brzydkie kaczątko" – spektakl Szkolnego Teatrzyku Integracyjnego;

9:00 - 9:15 - uroczyste otwarcie konferencji przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31- p. Annę Barwik;

9:15 - 9:30 - "Z życia SP 31" –pokaz multimedialny;

9:30 – 11:15 - "Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży" – dr Katarzyna Wojciechowska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, seksuolog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, wykładowca UMK w Toruniu;

11:15 – 11:35 - przerwa;

11:35 – 13:20 - "Funkcjonalna edukacja podstawą godnego życia dziecka ze spektrum autyzmu" – Marta Sierocka- Rogala – logopeda, pedagog, analityk zachowania i superwizor BCBA, dyrektor merytoryczny i programowy Fundacji SCOLAR, wykładowca akademicki (Warszawa);

13:20 – 14:05 - "Wspieranie samodzielności w mieszkaniu treningowym" – Marta Młynarczyk – prezes i koordynator projektów Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ARKADIA w Toruniu;

14:05 - panel dyskusyjny i zakończenie konferencji.

 

dziewczynka karta zadań rozwiązywanie

16 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2023. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin konkursu są ustalane przez stowarzyszenie „Kan-gourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 75 minut. Konkurs Matematyczny w naszej szkole przeprowadzany został w czterech kategoriach. Ogółem uczestniczyło w nim 32 uczniów z następujących klas:

1. "Żaczek" — 3 uczniów z klasy 2b oraz 2 uczniów z klasy 2a,

2. "Maluch" — 11 uczniów z klasy 3b, 3 uczniów z klasy 3a oraz 6 uczniów z klasy 4b,

3. "Beniamin" — 1 uczeń z klasy 5a, 2 uczniów z klasy 6a oraz 3 uczniów z klasy 6b,

4. "Kadet" — 1 uczeń z klasy 8a.

Wszystkim uczestnikom konkursu już teraz składamy gratulacje i życzymy wspaniałych wyników, na które będą czekali aż do maja.

Więcej informacji - link.

 

plakat informacja konferencja

Autyzm to zaburzenie, które jest poważnym problemem społecznym. Wczesna pomoc terapeutyczna, która jako jedyna daje szanse niwelowania deficytów rozwoju dzieci z autyzmem, świadczona jest w niewielu szkołach w Polsce.

Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu jest jedną z nielicznych w kraju placówek w szkolnictwie masowym, w której z powodzeniem realizowany jest model kształcenia integracyjnego dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Funkcjonujące od 16 lat oddziały wspierają rozwój dzieci w 3 etapach edukacyjnych: przedszkolnym, w klasach I-III szkoły podstawowej (edukacja wczesnoszkolna-nauczanie zintegrowane) oraz w klasach IV-VIII szkoły podstawowej (nauczanie przedmiotowe).

Od początku funkcjonowania modelu "31" promuje na szeroką skalę swoją oświatową i terapeutyczną inicjatywę. Czyni to na wiele sposobów. Jednym z nich są cykliczne konferencje oświatowe. Ich poziom organizacyjny i merytoryczny jest bardzo wysoki. Szkoła zabiega o udział w konferencjach wyjątkowej klasy specjalistów, prelegentów, wykładowców. W historii realizacji tego przedsięwzięcia zapisała się prof. Ewa Pisula z Uniwersytetu Warszawskiego, autorytet europejski w dziedzinie zagadnień związanych z autyzmem. Szkoła systematycznie na potrzeby promocji swojej działalności w przestrzeni edukacji integracyjnej i włączającej opracowuje oraz popularyzuje specjalne materiały informacyjne- foldery, ulotki, programy, plakaty. Ponadto zamieszcza w mediach tradycyjnych i społecznościowych stosowne publikacje. Wykorzystuje też właściwe strony internetowe i serwisy do szerzenia swojej misji. Zaprasza media do szkoły i zabiega o profesjonalne relacje z wydarzeń.

Organizowana 14 kwietnia Ogólnopolska Konferencja Oświatowa PROJEKT AUTYZM - zauważ , wesprzyj... ma nie tylko podsumować pracę nauczycieli i terapeutów w SP nr 31 oraz popularyzować nowatorskie rozwiązania w działaniach na rzecz uczniów z autyzmem. Celem tego spotkania profesjonalistów, wieloletnich praktyków, nauczycieli i rodziców jest głęboka refleksja nad zaburzeniami psychicznymi u dzieci i młodzieży oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna edycja jest szóstą z kolei w historii realizacji dydaktycznego eksperymentu w Szkole Podstawowej nr 31 w Toruniu. Ma ona swoich ważnych patronów honorowych i medialnych. Do tej pory zapowiedziało w niej swój udział wiele osób.

3 roku.

Więcej informacji - link.

 

dzieci szachownice gra

W sobotę 11.03.2023r. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VII Otwartym Turnieju Szachowym Grand Prix Torunia Fundacja In Spe 2022/2023, który odbył się w Domu Muz w Toruniu. Podobnie jak w poprzednich turniejach, w konkursie uczestniczyli zawodnicy z różnych klubów szachowych, działających na terenie naszego województwa oraz wszyscy miłośnicy gry w szachy, niezależnie od poziomu sportowego. Zawodnicy startowali w dwóch grupach: A i B. Obie grupy zostały zgłoszone do rankingu FIDE. Podczas turnieju należało rozegrać sześć partii szachowych. Dla uczniów z naszego "Koła Szachowego" wygranie partii szachowych było nie lada wyzwaniem. Każdy z naszych zawodników godnie reprezentował naszą szkołę i odnosił sukcesy na miarę swoich możliwości.

Wszyscy uczestnicy konkursu szachowego zasłużyli na słowa uznania. Gratulacje i wielkie "DZIĘKUJEMY" 😊😊😊

Przed młodymi szachistami już niebawem kolejne rozgrywki szachowe, które odbędą się w kwietniu 2023 roku.

Więcej informacji - link.