popielata linia pozioma

uczniowie sala lekcyjna tablica interaktywna

W dniu wczorajszym (28.09.2023) nasi szóstoklasiści uczestniczyli w obchodach Dnia Języków Obcych. Uczniowie klas starszych- Kacper i Oskar poprowadzili dla nich turniej wiedzy o językach, konkurs na oryginalne nakrycie głowy, a  także quiz na platformie Kahoot. Łącząc naukę z zabawą, szóstoklasiści mierzyli się z niełatwym pytaniami, jednocześnie zgłębiając wiedzę o językach i kulturze innych krajów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, dziękujemy za zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas.

Więcej informacji: link.

 

uczniowie flaga Hiszpanii

Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęto obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, który jest obchodzony corocznie 26 września z inicjatywy Rady Europy. Celem akcji jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie klas 4 oraz 5 reprezentowali cztery kraje, których języków uczymy się najczęściej: Niemcy, Włochy, Hiszpanię oraz Francję. Uczniowie wykonali przemarsz z flagami, ubrani w kolory flag wyznaczonych krajów. To spotkanie niewątpliwie pokazało jak duża jest różnorodność wokół nas, jak języki się różnią między sobą, a równocześnie jak są do siebie podobne. 

Więcej informacji: link.

 

uczniowie malowanie farby podłoga

Dripping to technika malarska w malarstwie abstrakcyjnym polegająca na pokrywaniu poziomo leżącego płótna farbami skapującymi z pędzla. Inicjatorem  tej  techniki był amerykański malarz Jackson Pollock. Była to najbardziej radykalna metoda malarska, tzw. malarstwo gestu. W malarzy abstrakcyjnych mieli okazję  wcielić się uczniowie klasy V, którzy "malowali" w ten sposób swoje wielkoformatowe prace. Podczas  zajęć, które odbyły się w na dużej przestrzeni, powstały niezwykłe uczniowskie dzieła sztuki. A sami uczniowie świetnie się przy tym bawili.

Więcej informacji: link.

 

dzieci taniec zabawa

Drodzy Rodzice, nasi uczniowie! Zagłosujcie na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim!

Od 23 września do 2 października 2023 r. GŁOSUJEMY na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2024.

Prosimy o oddawanie głosów na nasz projekt RO151 - "Drabinkowo - Planeta Zabawy"- dotyczy on powstania nowoczesnego placu zabaw z trampolinami, karuzelą, huśtawkami i miejscem dla rodziców. Zastąpiłby nasz obecny plac zabaw, który znajduje się na terenie przed naszą szkołą. Będą mogły z niego korzystać nie tylko nasze przedszkolaki, dzieci z naszej szkoły, ale również dzieci z osiedla.

Głos można oddać drogą elektroniczną , za pomocą systemu www.budzet.torun.pl

Zgodnie z regulaminem w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Torunia.

Jak również poprzez wydrukowanie i wypełnienie papierowej karty do głosowania oraz wrzucenie jej do urny w jednym z wyznaczonych punktów.

Lista miejsc, w których można oddawać głosy na kartach papierowych:
• Punkt Informacyjny Urzędu Miasta (PIUM) Centrum ul. Wały gen. Sikorskiego 8, mieszkańcy mogą zagłosować od 25 do 29 września oraz 2 października w godz. 9.00–17.00
• Punkt Informacyjny Urzędu Miasta (PIUM) CH Copernicus ul. Żółkiewskiego 15, mieszkańcy mogą zagłosować od 25 do 29 września oraz 2 października w godz. 9.00–17.00
• Punkt Informacyjny Urzędu Miasta (PIUM) CH Plaza ul. Broniewskiego 90, mieszkańcy mogą zagłosować od 25 do 29 września oraz 2 października w godz. 9.00–17.00

Pełna lista wszystkich miejsc, gdzie można wrzucić głos do urny znajduje się na stronie internetowej www.torun.pl


W dniach 23 i 30 września na terenie "Manhattanu" na Rubinkowie w godzinach 8:30-11:00 będzie zorganizowany punkt informacyjny przez Radę Okręgu Rubinkowo. Będą w nim udzielane informacje dotyczące głosowania w Budżecie Obywatelskim oraz pomoc w wypełnianiu kart do głosowania.

Dziękujemy za aktywny udział w głosowaniu na "Drabinkowo - Planetę Zabawy"!