Harmonogram zakończenia roku szkolnego 21.06.2024

grafika harmonogram zakończenia roku szkolnego napisy szczęśliwy uczeń

logo trójkąt dłonie 31

Informujemy, że od poniedziałku 10 czerwca 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.

Więcej informacji:

postępowanie uzupełniające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych: https://www.torun.pl/pl/rekrutacja-uzupelniajaca-do-przedszkoli-na-rok-szkolny-2024/2025

postępowanie uzupełniające do klas I szkół podstawowych: https://www.torun.pl/pl/rekrutacja-uzupelniajaca-do-klas-i-w-szkolach-podstawowych-na-rok-szkolny-2024/2025

Wnioski można składać do 17 czerwca 2024 r. do godz. 15:00 w placówkach prowadzących postępowanie uzupełniające.

logo trójkąt dłonie 31

Recytacja jest sztuką i o dwóch chłopcach z wczesnoszkolnej edukacji – Antonim Marchliku oraz Tadeuszu Lewandowskim- można napisać , że tę sztukę w wysokim stopniu opanowali. Drzemie w nich potencjał emocjonalny i twórczy, i cieszę się , że udało się ich odkryć dla słuchaczy i patriotycznej sceny.

Z uwagą słuchają pouczeń nauczycieli. Wiedzą, o czym mówią i co chcą osiągnąć, recytując utwór. Są wrażliwi na słowo poety Mają dar szybkiego zrozumienia treści utworów, które przyszło im wygłosić, a to pozwala im oddać emocje i przesłanie poetyckich tekstów.

Umiejętność postawienia akcentów logicznych, zmiany tempa i barwy głosu, wzorowe akcentowanie wyrazów,wyrazista mowa to atuty ich deklamacji. Potrafią stosować pauzy logiczno-składniowe, kontrolować oddech, panować nad ruchami i gestami. Umieją stać na scenie i zachować się naturalnie. Są odważni- stać ich na głośny ton, wręcz krzyk, gdy wymaga tego deklamacja.

Cechuje ich gotowość do realizacji wyjątkowych wyzwań: potrafią odważnie stanąć pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego- w sercu naszego grodu- i tam sugestywnie wygłosić patriotyczny tekst. Nie żałują czasu i energii na wytrwałe ćwiczenia dykcyjne, na osiągnięcie mistrzostwa w recytacji.

Antoni i Tadeusz być może wybiorą aktorską drogę. Tak być jednak nie musi! Jednak umiejętność wzorowej recytacji - zdobyta w SP nr 31 - przyda im się z pewnością w dorosłym życiu. Może będą posługiwać się mową jako prawnicy, nauczyciele, dziennikarze czy politycy?

Mistrzów recytacji można było podziwiac podczas uroczystości na cześć Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą zarejestrowała TVToruń (link; od 1:03 do 4:01)

Link do komunikatu - link.

uczniowie siedzą na trawie i spożywają posiłek

W dniu 18 czerwca uczniowie uczestniczyli w corocznym pikniku propagującym zdrową żywność. Wielu z nich przygotowało zdrowe drugie śniadanie. Było sporo owoców i warzyw, chrupiące kanapki i jogurty. Brawo dzieciaki! Pamiętajcie, że zdrowa, zbilansowana dieta jest niezmiernie ważna!

Więcej informacji: link.

grafika okrągły stół cztery krzesła uśmiechnięta kula buźka na stole napis kącik smakosza

Nasza kawiarenka zyskała nową nazwę! "Kącik Smakosza" to nazwa wymyślona przez uczennicę klasy 4a Zosię Kruszczewską. Od nowego roku szkolnego ta nazwa będzie już w pełni obowiązywała. Już we wrześniu konkurs na logo naszej kawiarenki, która w nowym roku szkolnym zyska swój szyld i będzie miłym miejscem, gdzie nasi uczniowie będą mogli przekąsić coś smacznego!

dzieci liczą pieniądze leżące na stole

Nasza Szkoła również w tym roku wzięła udział w akcji "Góra Grosza", której celem było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

W miesiącach zimowych uczniowie i przedszkolaki, zbierali grosiki. Wiosną nadszedł czas na ich podliczenie. Nie było to zadanie proste, a na pewno czasochłonne. Przedszkolaki podjęły się tego zadania. Były bardzo podekscytowane i przejęte liczeniem grosików. Spisały się rewelacyjnie!

W całej szkole udało się uzbierać kwotę 352 zł - 24,5 kg groszy. Pieniądze przekazano Towarzystwu Nasz Dom.

Wszystkim, którzy angażują się w pomaganie innym, z całego serca dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Więcej informacji: link.

dzieci bawią się wspólnie na boisku sportowym

Dzień Rodziny to dla przedszkolaków jedne z najpiękniejszych świąt w roku, dlatego 5 czerwca grupa "Wiewiórki" zaprosiła naszych ukochanych Rodziców do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Nasi Rodzice chętnie przybyli do przedszkola, by wspólnie z dziećmi spędzić czas w rodzinnej i milej atmosferze. Były konkurencje sportowe, tańce, mnóstwo wspólnej zabawy i śmiechu. Na koniec wszyscy świętowali przy wspólnym poczęstunku.