Microsoft dla edukacji

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

jeden procent

Rekrutacja do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022.

Informujemy, iż w aktualnościach na stronie miasta zostały zamieszczone komunikaty: "Rusza rekrutacja do szkół podstawowych" - link do komunikatu: https://www.torun.pl/.../rusza-rekrutacja-do-szkol...
oraz "Czas do przedszkola" - link do komunikatu: https://www.torun.pl/pl/czas-do-przedszkola
Prosimy o zapoznanie się z komunikatami.

W komunikatach podano m.in. informacje o terminie rozpoczęcia naboru, jednostkach prowadzących nabór, adresie strony internetowej elektronicznego naboru.

Link do strony elektronicznego naboru do szkoły podstawowej:
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, rodzice od dzisiaj do 10 marca 2021 r. do godz. 15.00 mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Krótszy jest czas na złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału sportowego - do 1 marca 2021 r. do godz. 15.

Link do strony elektronicznego naboru do przedszkola:
Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, rodzice od dzisiaj do 10 marca 2021 r. do godz. 15.00 mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
logo sp31 155x155

Rozstrzygnięcie konkursu "Szkoła moich marzeń"
Drodzy uczniowie!
Miło nam poinformować, że konkurs zorganizowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego pt. „Szkoła moich marzeń” został rozstrzygnięty. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: konkurs literacki oraz konkurs plastyczny.
W kategorii literackiej "Szkoła moich marzeń" zwyciężyli: I miejsce - Wojciech Rębowski (6a); wyróżnienie: Cezary Cierzniakowski (5a), Miłosz Banaszak (7a), Fabian Kłos (6b).
W kategorii plastycznej zwyciężył Jakub Oryl (7b).
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Dla zwycięzców przewidziano nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2020/2021.
Zwycięskie prace konkursowe będą zamieszczane cyklicznie na stronie FB naszej szkoły.

dziewczynka plakat

Samorząd Uczniowski zachęca do wsparcia zbiórki nakrętek dla Matildy Salejko z Silna!!! Więcej przeczytacie na naszym profilu na FB.

dzieci brudne ręce

Senspolastyka to zajęcia plastyczne w świetlicy, podczas których pobudzamy wszelkie możliwe zmysły. Podczas takich zajęć jest przede wszystkim pełna dowolność a używamy tylko i wyłącznie produktów spożywczych – ryże, mąki, makarony, kasze, groch, czekolada, posypki cukiernicze, olej, galaretka. Zajęcia odbywają się na dużej otwartej przestrzeni bez planu, harmonogramu. Fajne, szczególnie dla dzieci jest fakt, że nie używamy się żadnych fartuchów ochronnych – dziecko ma się brudzić, bez obawy, że mama się zezłości. rudzić się do woli!

dzieci nauczyciele

12 lutego 2021r. uczniowie klasy 1a i 1b w obecności dyrektora szkoły Adama Orgackiego, wicedyrektora szkoły pani Anny Barwik oraz wychowawców klas, zostali pasowani na Uczniów Naszej Szkoły. Uczniowie po krótkiej części artystycznej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość była doniosła i zasługiwała na wyjątkową oprawę. W tym roku małym uczniom nie mogli towarzyszyć rodzice. Jednak zdjęcia i film z uroczystości na długo upamiętnią te doniosłe chwile. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i książki, które czytane wspólnie z rodzicami będą umilały całej rodzinie czas w długie zimowe wieczory.

dzieci dywan

W ramach realizacji programu „Zaprogramowani, czyli zespołowo i kreatywnie w świecie robotyki” w czytelni szkolnej w urządzeniu zwanym "Magicznym Dywanem", został zainstalowany program zajęć wspomagający nauczanie programowania i myślenia komputacyjnego w edukacji wczesnoszkolnej.

Program ten jest praktycznym narzędziem wspomagającym nauczanie programowania w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej w oparciu o pakiet edukacyjny "Funkodowanie".
Pakiet edukacyjny "Funkodowanie" składa się z zestawu multimedialnych gier i zabaw zainstalowanych w urządzeniu "Magiczny Dywan", posiadające funkcje interaktywnej podłogi i interaktywnego stołu oraz obudowy metodyczno-dydaktycznej, w tym scenariuszy zajęć i kart pracy, które wraz z niniejszym programem stanowią publikację pt. „Funkodowanie w szkole - edukacja wczesnoszkolna”.

Ta niesamowita pomoc służy wszystkim uczniom do zabawy i nauki. Uczniowie klas 1a i 1b, bardzo lubią zajęcia z wykorzystaniem tej pomocy multimedialnej, dlatego systematycznie odwiedzają czytelnię szkolną. Dzieci, co tydzień z wielkim zaangażowaniem przenoszą się w "Magiczny świat funkodowania".

dzieci przebrania
Uczniowie z klasy 1b z radością przyjęli wiadomość o ich pierwszym "Klasowym balu" zwłaszcza, że od dawna wszystkie dzieci wiedziały, że ze względu na panującą pandemię, szkolny „Bal karnawałowy” nie odbędzie odbędzie się.
Razem z rodzicami, uczniowie przygotowali, ciekawe stroje i smakołyki.
11 lutego odbyła się nasza pierwsza zabawa karnawałowa. Było wszystko… ulubione: słodycze, tańce, a nawet "Żółty dywan, na którym każdy uczeń mógł zaprezentować swój ciekawy, niepowtarzalny stój. Wspólna zabawa bardzo zintegrowała pierwszoklasistów i jeszcze bardziej zachęciła do współpracy, kreatywnych postaw, nauki i zabawy, o czym świadczą zdjęcia, które można obejrzeć profilu szkoły na FB.
Bawili się również uczniowie innych klas. Zdjęcia z ich zabaw również na profilu szkoły na FB: klasa 2a, klasa 2b, klasa 3a. klasa 3b.