uczniowie tablica napisy

Ósmoklasiści pełną parą już we wrześniu przystąpili do pracy. Usłyszeli od swojej polonistki hasło zajęć - ”W gabinecie redakcyjnym” - i jemu podporządkowali rodzaj aktywności.

Po pierwsze - przypomnieli szkoły pisania niektórych krótszych i dłuższych form wypowiedzi pisemnej. I tu odwołano się nie tylko do pamięci uczniów. Rzucono im koło ratunkowe w postaci środków dydaktycznych, w których znalazło się wszystko o danej formie wypowiedzi dłuższej lub krótszej.

Po drugie - zapoznano się z materiałem rzeczowym, dotyczącym zadanego do redakcji tematu, zgromadzonym przez polonistkę i uczniów na tablicy.

Po trzecie - redagowano wyznaczone formy, wykorzystując znajomość szkoły pisania oraz zgromadzony materiał.
Zaczęło się od reklamy. Wszyscy niby ją znają. Czy jednak potrafią zredagować własną? Otóż tak! Poniżej zamieszczono przykłady reklam młodych redaktorów.

Chcesz poznać wyjątkowy dramat wojenny?
Chcesz zgłębić nieznany wątek życia kapelana i porucznika Stefana Wyszyńskiego?
Pragniesz usłyszeć ważne i niesamowite pytania o wybory etyczne? Poznać chrześcijańską postawę księdza ,,Radwana III’’ i jego maksymalizm moralny?
Przyjdź 5 października 2021r. o godz. 12.00 do Cinema City przy ul. Czerwona Droga 4 w Toruniu! Obejrzysz dzieło inspirujące, pouczające i wzruszające!

"White smile"

Chcesz mieć olśniewająco białe zęby?
Chcesz zachwycać otoczenie swoim nienagannym , porażającym śnieżną bielą, uśmiechem?
Przyjdź do nas już dziś i kup cudowną, najlepszą na świecie, hiperskuteczną pastę do zębów
"White smile"!

Tylko ona zapewni ci superefektowny, niepowtarzalny uśmiech za jedyne 9,99 zł!
Odwiedź już dzis sklepy "Maryla" i dokonaj najlepszego zakupu!

"Prezent - niespodzianka"

Święta są już tuż, tuż!
Nie masz pomysłu na prezent?
Nie przygotowałeś bożonarodzeniowego podarunku?
Przyjdź do sklepów ,,Pieronka” i kup wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego!
Tylko ten prezent rozweseli i uszczęśliwi każdego!
To najlepszy, najszybszy i najwspanialszy prezent dla zapominalskich za jedyne 7,99 zł!
Przyjdź już dziś i kup "Prezent niespodzianka”, a nikogo nie zawiedziesz!