popielata linia pozioma

dzieci kukiełki

Podczas ostatnich lekcji uczniowie klasy 2b poznawali tajemnice teatru. Dowiedzieli się, że teatr to nie tylko aktorzy, ale także wiele innych osób o takich zawodach jak: reżyser, scenograf, kostiumogaf, charakteryzator, inspicjent, sufler i operator światła. Aby poznać specyfikę tych zawodów, planowaliśmy wspólne wyjście do teatru „Baj Pomorski”. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną, nie mogliśmy tego uczynić. Dlatego, uczniowie podczas lekcji sami przygotowali spektakl do wiersza Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. W ten oto sposób poznali niektóre tajniki pracy osób związanych z teatrem. Uczniowie podzielili się na sześć grup, a każda z nich wystawiła swoją sztukę teatralną. Praca nad przedstawieniami przebiegała sprawnie, choć nie była łatwa i wymagała od członków grup dużo wysiłku, zaangażowania, pomysłowości, dobrej organizacji pracy i umiejętności słuchania siebie na wzajem. Efekty zabawy, nauki i pracy małych twórców sztuki teatralnej, można zobaczyć na zdjęciach i filmikach.
Uczniowie klasy 2b zapraszają wszystkich przyjaciół szkoły na spektakl pt. „Chory kotek”, który można obejrzeć na naszym profilu na FB. Życzymy wielu wspaniałych wrażeń.

Więcej na profilu szkoły na FB: link