popielata linia pozioma

napis dzieci stoliki zadania

17 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin konkursu są ustalane przez stowarzyszenie „Kan-gourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 75 minut. Konkurs Matematyczny w naszej szkole przeprowadzany został w czterech kategoriach. Ogółem uczestniczyło w nim 35 uczniów z następujących klas:
1. „Żaczek” — 12 uczniów z klasy 2b oraz 3 z klasy 2a,
2. „Maluch” — 1 uczennica z klasy 3a oraz 6 uczniów z klasy 3b,
3. „Beniamin” — 4 uczniów z klasy 5b oraz 1 uczeń z klasy 5a,
4. „Kadet” — 2 uczniów z klasy 7a, 1 uczeń z klasy 7c, 3 uczniów z klasy 8b oraz 2 uczniów z klasy 8d.
Wszystkim uczestnikom konkursu już teraz składamy gratulacje i życzymy wspaniałych wyników, na które będą czekali aż do maja.

Więcej na profilu szkoły na FB: link