popielata linia pozioma

młodzież zajęcia poster

Czym jest savoir-vivre? Dlaczego trzeba właściwie zachowywać się w określonych miejscach i sytuacjach? Te i inne pytanie zadawali sobie uczestnicy kolejnego spotkania Szkolnego Koła Młodzieży. Sporą dawkę wiedzy na ten temat dostarczył nam filmik, wyjaśniający zasady kulturalnego zachowania się przy stole oraz to, jaki ma ono wpływ na osoby, z którymi przebywamy. Nikt już nie miał wątpliwości, że siorbanie, mlaskanie czy zabawa jedzeniem zniesmaczy towarzyszy wspólnego posiłku lub ich odstraszy. Ku pamięci uczniowie stworzyli plakat ilustrujący dyskusję, trenując przy tym umiejętność prezentowania widomości przed grupą. Innym sposobem pokazania rówieśnikom dobrych zwyczajów było przedstawienie ich w formie scenek. Jak to zwykle bywa na naszych spotkaniach - nie zabrakło też dobrej zabawy.

Więcej na profilu szkoły na FB: link.