popielata linia pozioma

dzieci zoo kangur słoń makiety

Dnia 27 kwietnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoobotanicznego, aby podziwiać piękną przyrodę i odwiedzić zwierzęta tam mieszkające. Obecnie w ogrodzie można podziwiać około 50 gatunków zwierząt oraz 55 gatunków drzew i 24 gatunki krzewów, z czego 11 to pomniki przyrody. Zwierzęta z toruńskiego ogrodu zafascynowały przedszkolaków, którzy je bacznie obserwowali i słuchali opowiadań przewodnika na ich temat. Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudził niedźwiedź himalajski, śmieszne surykatki, przepiękne papugi oraz dostojny paw, który popisywał się olśniewającym ogonem niczym wachlarzem jednocześnie wykonując taniec i wydając głośny krzyk. Wycieczka do zoo była dla dzieci doskonałą lekcją przyrody oraz ciekawą przygodą.

Więcej informacji: link.