popielata linia pozioma

dzieci klasa starówka napis

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2b postanowili, że zwiedzą swoje rodzinne miasto. Wspólnie z rodzicami i wychowawcą ustalili, że raz w miesiącu zajęcia dydaktyczne będą odbywały się na terenie Starego Miasta. O pomoc w realizacji planu poprosili przewodnika toruńskiego - pana Pawła Schulza.

Byliśmy już w Domu Mikołaja Kopernika oraz w Planetarium. Rozgwieżdżone niebo zachęciło nas do dalszych wycieczek.

27 kwietnia 2022 roku wyruszyliśmy na zwiedzanie uliczkami Starego Miasta. Tam razem z panem przewodnikiem zwiedziliśmy Ratusz Staromiejski - najważniejszy budynek w mieście, zlokalizowany w samym sercu toruńskiej zabytkowej starówki. W jego wnętrzu podziwialiśmy Galerię Sztuki Gotyckiej, wystawę „Mennice i monety toruńskie”, Salę Mieszczańską z galerią portretów wybitnych mieszczan Torunia, Salę Królewską z najstarszym w kraju Pocztem Królów Polskich, kolekcję biżuterii Skarb ze Skrwilna, Skarb z Nieszawy oraz imponującą Galerię malarstwa polskiego od połowy XVIII wieku.

W maju pójdziemy do ruin Zamku Krzyżackiego, zwiedzimy ciekawe zakątki Starego Miasta i zabytkowe toruńskie kościoły. Już nie możemy się doczekać…

Więcej informacji: link.