Życzenia Wielkanocne pisanki

plakat informacja

Dnia 23 czerwca br. w godzinach 10.00-12.00 na terenach zielonych Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu- w której swoje miejsce znalazły dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu- odbędzie się wielka impreza integracyjna „HUR(RA)ZEM BAWIMY SIĘ”. To spektakularna akcja adresowana do spragnionych zabaw i radości maluchów. Ważny jest jej walor integracyjny. Szkoła na to stawia od kilkunastu lat, ma duże doświadczenia w organizacji festynów i potrafi zaspokoić oczekiwania malców na dobrą i inspirującą rozrywkę.

W zabawach weźmie udział około 300 uczniów. Oprócz dzieci z SP 31 pojawią się też dzieci z SP nr 19 i przedszkoli: Bajkowy Dworek oraz Akademii Rozwoju Zielona Droga. Maluchy będą uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych, także zabawach zręcznościowych. Czekają na nie: dmuchany zamek, zjeżdżalnia, plac zabaw, konkurencje sportowe. W zabawach będą im towarzyszyć nauczyciele i terapeuci.

Celem organizowanej imprezy jest popularyzacja aktywności ruchowej oraz integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi typowo rozwijającymi się. W przestrzeni wspólnej zabawy łatwiej jest pokonywać istniejące ograniczenia, wzmacniać wiarę we własne siły i o to chodzi organizatorom festynu. Impreza z pewnością da maluchom wiele radości i uśmiechu. Wszyscy - i mali i dorośli- z wielką niecierpliwością czekają na czwartek. To już 7. edycja tego wyjątkowego festynu integracyjnego, organizowanego przez Fundację Blisko Dziecka działającą przy SP 31.