popielata linia pozioma

flaga Niemcy Wielka Brytania

To już dziś - Europejski Dzień Języków Obcych, który jest obchodzony corocznie 26 września z inicjatywy Rady Europy. Celem akcji jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. U nas w szkole z tej okazji w ubiegły wtorek odbyły się potyczki językowe dla klas 6 i 7, przekonaliśmy się, która z klas posiada najlepszych językoznawców. Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach: artystycznej, turystyczno-kulturowej oraz językowej. Drużyny artystyczne miały za zadanie wykonać oryginalne nakrycie głowy symbolizujące kulturę dowolnego kraju. Kolejne drużyny walczyły o tytuł podróżnika i kulturoznawcy wykonując quiz w języku angielskim na platformie KAHOOT, którą dobrze znamy z lekcji języka angielskiego. I ostatnie drużyny rywalizowały w quizie językowym o tytuł najlepszych językoznawców. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

KONKURENCJA ARTYSTYCZNA: klasa 6b

KONKURENCJA TURYSTYCZNO – KULTUROWA: klasa 6a

KONKURENCJA JĘZYKOWA – klasa 6a

Gratulujemy!!

Przy okazji przypominamy o trwającym konkursie „Skąd pochodzi twoja czapka” skierowanym do klas 1-8. Należy wykonać dowolną techniką nakrycie głowy (np. czapka, opaska itp.), które będzie wskazywać na to z jakiego kraju ono pochodzi. Podpisane prace oddajemy na portiernię, lub do swojego nauczyciela języka obcego. Czekają nagrody!

Więcej informacji: link.

Zespół Języków Obcych