popielata linia pozioma

Komunikat Dyrektora Szkoły - Dni wolne od zajęć dydaktycznych

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w SP 31. Szkoła zapewnia w tym dniu pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi klas 1-3 w godzinach 8:00 - 15:30.

Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w portierni szkoły stosownego wniosku o opiekę nad dzieckiem w wybrane dni wolne od zajęć dydaktycznych, jeśli tej opieki potrzebują. 

Druki wniosku są dostępne w sekretariacie szkoły, portierni i na stronie internetowej SP 31 (do pobrania tutaj).

Termin złożenia deklaracji – do poniedziałku 27.05.2024 r. do godz. 15:00.

 

 

logo trójkąt dłonie 31

Małgorzata Jaskólska zaprasza uczniów klas VII i VIII SP 31 w Toruniu do kina na pokaz filmu Michała Kondrata pt. ”Prorok”. Premiera światowa i polska tego dzieła już się odbyła. Film poruszył widownię i cieszy się dobrymi recenzjami.

"Prorok" to film fabularny. Opowiada kilkunastoletnią historię kardynała Stefana Wyszyńskiego po tym, gdy po trzech latach wiezienia stanie na czele polskiego Kościoła. Przyjdzie mu się wtedy zmagać z władzą Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej o prawa człowieka i prawa Kościoła. Historia Prymasa Polski będzie się toczyć na tle ważnych dla naszego kraju wydarzeń dziejowych. Widz będzie miał niepowtarzalną okazję przenieść się do lat 1956-1970, niezmiernie ważnych we współczesnej historii Polski. Film pokaże prawdziwe oblicze komunistycznego państwa, co dla młodego widza będzie cenną lekcją.

Warto podkreślić, że młodzież SP nr 31 w Toruniu w ubiegłym roku szkolnym poznała dzieje młodego księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego o pseudonimie „Radwan III”, kapelana działającego w 1944 r. w Puszczy Kampinoskiej.

Pokaz filmu odbędzie się 13 XII 2022 r. w godz.10.30 – 13.00 w Cinema City przy Czerwonej Drodze.

Oficjalny zwiastun - link.