popielata linia pozioma

logo krs cel szczegółowy półtora procenta

logo trójkąt dłonie 31

Szanowni Rodzice,

W Toruniu organizowana jest pomoc humanitarna dla mieszkańców naszego miasta partnerskiego Łuck na Ukrainie. Nasza szkoła, tak jak i inne toruńskie szkoły włączyła się do akcji pomocowej dla mieszkańców tego miasta, poszkodowanych w konflikcie zbrojnym. Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce środków, które pomogą osobom potrzebującym przetrwać trudne zimowe miesiące.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc, bo wierzymy, że nie pozostaną Państwo obojętni wobec tragedii wojennej, która dotknęła ukraiński naród.

Poniżej została przedstawiona lista najpotrzebniejszych artykułów dla obywateli Ukrainy:
1) ciepłe ubrania: bielizna tylko termoaktywna, odzież polarowa, kombinezony, kurtki przeciwdeszczowe, ciepłe skarpety (lepszej jakości), bielizna (dla osób dorosłych i dzieci),
2) buty zimowe, buty gumowe, wkładki termiczne do butów,
3) czapki, rękawiczki, kominiarki, ciepłe szale,
4) środki higieny osobistej: podpaski, wkładki higieniczne, mydło, prześcieradła jednorazowe (folia termoizolacyjna), pieluchy, pampersy, chusteczki mokre, tabletki do odkażania wody, środki do prania, papier toaletowy,
5) leki bez recepty: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwgrzybicze, przeciwalergiczne, przeciwwirusowe, przeciw oparzeniom, gojące rany, furacylina, jod, na ciśnienie i serce, krople do nosa, witaminy, tabletki na ból gardła, syropy na kaszel,
6) artykuły spożywcze: gotowe potrawy, konserwy w puszkach, woda, cukier, słodycze, herbata, kawa,
7) urządzenia elektryczne: wszelkiego rodzaju urządzenia dające światło i ciepło, powerbanki, baterie, generatory prądu, czołówki, zapałki, latarki, zapalniczki, świeczki, palniki turystyczne, kuchenki gazowe turystyczne z nabojami, taśmy ledowe 5W,
8) termosy, naczynia metalowe lub papierowe,
9) śpiwory zimowe (tylko zimowe), karimaty (ciemny kolor),
10) worki jutowe 50 l (w każdej ilości),
11) zestaw narzędzi, zestaw kół zębatych-sześciokątnych, obcęgi, dziobaki, zestaw pierścieni osadczych, łopaty, siekiery,
12) materiał do szycia plecaków.