popielata linia pozioma

logo krs cel szczegółowy półtora procenta

grafika zima dzieci śpiew

Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy koncert kolęd w różnych językach dedykowany naszemu miastu partnerskiemu Łuck. Koncert odbędzie się o godzinie 16.00. W czasie koncertu będziemy organizować zbiórkę potrzebnych darów dla mieszkańców Łucka. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
Przypominamy listę najpotrzebniejszych artykułów dla obywateli Ukrainy:
1) ciepłe ubrania: bielizna tylko termoaktywna, odzież polarowa, kombinezony, kurtki przeciwdeszczowe, ciepłe skarpety (lepszej jakości), bielizna (dla osób dorosłych i dzieci),
2) buty zimowe, buty gumowe, wkładki termiczne do butów,
3) czapki, rękawiczki, kominiarki, ciepłe szale,
4) środki higieny osobistej: podpaski, wkładki higieniczne, mydło, prześcieradła jednorazowe (folia termoizolacyjna), pieluchy, pampersy, chusteczki mokre, tabletki do odkażania wody, środki do prania, papier toaletowy,
5) leki bez recepty: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwgrzybicze, przeciwalergiczne, przeciwwirusowe, przeciw oparzeniom, gojące rany, furacylina, jod, na ciśnienie i serce, krople do nosa, witaminy, tabletki na ból gardła, syropy na kaszel,
6) artykuły spożywcze: gotowe potrawy, konserwy w puszkach, woda, cukier, słodycze, herbata, kawa,
7) urządzenia elektryczne: wszelkiego rodzaju urządzenia dające światło i ciepło, powerbanki, baterie, generatory prądu, czołówki, zapałki, latarki, zapalniczki, świeczki, palniki turystyczne, kuchenki gazowe turystyczne z nabojami, taśmy ledowe 5W,
8 ) termosy, naczynia metalowe lub papierowe,
9) śpiwory zimowe (tylko zimowe), karimaty (ciemny kolor),
10) worki jutowe 50 l (w każdej ilości),
11) zestaw narzędzi, zestaw kół zębatych-sześciokątnych, obcęgi, dziobaki, zestaw pierścieni osadczych, łopaty, siekiery,
12) materiał do szycia plecaków.