popielata linia pozioma

logo krs cel szczegółowy półtora procenta

dzieci uśmiech

Dzień Wiewiórki w Polsce i na świecie obchodzimy 21 stycznia. Święto ustanowiła miłośniczka przyrody Christy Hargrove. A dlaczego akurat styczniowa data? Wcale nie została wybrana przypadkowo. Zima to dla wiewiórek trudny okres. Ludzie powinni więc w tym czasie o nich pomyśleć i nauczyć się im pomagać. Dzieci z grupy "Wiewiórki" dokarmiając ptaki ziarenkami na szkolnym terenie, mają nadzieję, że wiewiórki również trafią do tej stołówki. Podczas Dnia Wiewiórki było mnóstwo zabaw, tańce przy piosence „Wiewióreczka mała”, były ciekawostki o wiewiórkach, przeliczanie orzechów i podwieczorek w kształcie wiewiórki z dżemem lub nutellą. Każda "Wiewióreczka" wróciła do domu z samodzielnie zrobioną wiewiórką.

Więcej informacji - link.