dziewczynka karta zadań rozwiązywanie

16 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2023. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin konkursu są ustalane przez stowarzyszenie „Kan-gourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 75 minut. Konkurs Matematyczny w naszej szkole przeprowadzany został w czterech kategoriach. Ogółem uczestniczyło w nim 32 uczniów z następujących klas:

1. "Żaczek" — 3 uczniów z klasy 2b oraz 2 uczniów z klasy 2a,

2. "Maluch" — 11 uczniów z klasy 3b, 3 uczniów z klasy 3a oraz 6 uczniów z klasy 4b,

3. "Beniamin" — 1 uczeń z klasy 5a, 2 uczniów z klasy 6a oraz 3 uczniów z klasy 6b,

4. "Kadet" — 1 uczeń z klasy 8a.

Wszystkim uczestnikom konkursu już teraz składamy gratulacje i życzymy wspaniałych wyników, na które będą czekali aż do maja.

Więcej informacji - link.