popielata linia pozioma

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

rodzina licytacja

silowania 2016

Uczniowie marzą o treningach w siłowni. Chcą trenować pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który pomoże w doborze odpowiednich ćwiczeń, zadba o technikę i zapewni skuteczny i przyjemny trening. Bardzo modny dziś jest tzw. trening funkcjonalny, polegający na pokonywaniu oporu własnego ciała. Mogą go wykonywać nawet uczniowie klas I-VI szkół podstawowych. Tak więc o siłowniach marzą wszyscy uczniowie - od 7-latka do 16-latka.

 

Realizacja takich marzeń wiąże się jednak z kosztami finansowymi. Cena karnetu nie jest na każdą kieszeń. Dlatego też świetnym pomysłem jest stworzenie siłowni w szkole. To wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci i młodzieży! To realizacja ich marzeń! To wreszcie wartościowy i ze wszech miar pożądany sposób na zagospodarowanie ich wolnego czasu!

W ZS nr 31 taki pomysł jest właśnie wcielany w życie. Powoli kończą się prace remontowe związane z przygotowaniem pomieszczeń i już w styczniu rusza szkolna siłownia. Będzie można w niej ćwiczyć i trenować pod okiem p. Bogumiła Mańkowskiego i innych nauczycieli WF. Są to trenerzy i instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednią wiedzą.

Do dyspozycji uczniów będą oddane trzy sale wyposażone w profesjonalny sprzęt- siłownia, salka aerobowa i salka bokserska. Zaplanowano specjalną ofertę dla młodych, z której z pewnością skorzystają.

Już można zacząć odliczać dni do uroczystego otwarcia siłowni przez Dyrektora szkoły - p. Adama Orgackiego. Na początku stycznia przetnie on symboliczną wstęgę i wtedy uczniowie rozpoczną treningi w szkolnej siłowni.