popielata linia pozioma

Haller flaga napis

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

przedstawienie 2016 3

Po obejrzeniu przedstawienia "Wszystko przez myszy - czyli w poszukiwaniu zakończenia baśni "Królowa Śniegu" klasy piąte naszej szkoły wzięły udział w konkursie na minirecenzję ze spektaklu. Oto ich prace.

Nagrodzone

16 grudnia byłam z klasą na przedstawieniu pt."Wszystko przez myszy- czyli poszukiwaniu zakończenia baśni H.Ch.Andersena - Królowa Śniegu". Sztuka była grana przez nauczycieli naszej szkoły.

Moją uwagę zwróciły postacie, takie jak: 7 krasnoludków i czarownica. Zdziwiło mnie to, że aktor, który grał rolę Kaja, tak długo się nie ruszał. Scenografia była delikatna i piękna, a kostiumy zabawne i kolorowe. Najbardziej podobała mi się scena, w której krasnoludki robiły rozgrzewkę.

Przedstawienie było fajne, ponieważ lubię, gdy zakończenie jest szczęśliwe.

Natalia Pawska, kl.5b

W piątek, 16 grudnia 2016 obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem "Wszystko przez myszy - czyli w poszukiwaniu zakończenia baśni H. Ch. Andersena Królowa Śniegu". Przedstawienie w wykonaniu Szkolnego Teatru Nauczycielskiego opowiadało o tym, jak Gerda chciała uratować Kaja. Niestety książkę z zaklęciami zjadły myszy. Na szczęście - na pomoc tytułowej bohaterce przybyły postacie z innych baśni.

Przedstawieniu towarzyszyła piękna muzyka i ciekawa scenografia. Aktorzy, ubrani w zabawne kostiumy, odegrali swoje role z niebywałym zaangażowaniem. Najbardziej podobała mi się, śmiesznie odegrana, rola olbrzyma Wyrwidęba.

Z przedstawienia płynął morał, że więcej można osiągnąć wspólnymi siłami niż samemu - dlatego przedstawienie bardzo mi się podobało.

Marcin Melerski klasa Va

Dnia 16 grudnia z całą klasą wybraliśmy się na spektakl wykonany przez nauczycieli pt. "Wszystko przez myszy- czyli w poszukiwaniu zakończenia baśni H.Ch. Andersena - Królowa Śniegu".

Całe przedstawienie polegało na tym, że do Gerdy przychodziły inne postacie z bajek i baśni np. :kot w butach, krasnoludki, które spodobały mi się najbardziej, czarownica czy wróżka. A przybyły tam z jednego powodu, chciały pomóc Gerdzie dokończyć zaklęcie, które miało rozmrozić Kaja. W sztuce były raz śmieszniejsze momenty, a raz smutniejsze. Bardzo lubię przedstawienia organizowane i odgrywane przez nauczycieli, widać, że aktorzy nie są spięci i świetnie się przy tym bawią. Podoba mi się każda osoba, która występowała w spektaklu. Po szczęśliwym zakończeniu nauczyciele zaśpiewali bardzo ładną piosenkę. Zanim się jednak pożegnaliśmy, aktorzy obchodzili dziesięciolecie wystawiania pokazów w naszej szkole. Zaśpiewaliśmy im "Sto lat", zostały również wręczone dyplomy. Takim miłym akcentem opuściliśmy miejsce, w którym odbywało się przedstawienie i rozeszliśmy się do klas.

Tegoroczny spektakl był najlepszym, jaki został wystawiony w naszej szkole.

Jagoda Ignasiak 5b

 

Wyróżnione

Piątkowe przedstawienie bardzo mi się podobało. Uczestniczyłem w nim razem z moją klasą. Występowała w nim czarownica, którą grała pani Basia Jackowska. Miała miotłę i próbowała na niej lecieć, było to bardzo zabawne. W tym przedstawieniu występowała również myszka, czyli pani Małgorzata Purcelewska. To było śmieszne.

Janek Biernacki, kl.5b

To przedstawienie było o postaciach z różnych bajek. Bardzo mi się podobało, jak krasnoludki robiły rozgrzewkę i jak czarownica wyskoczyła znienacka. Najbardziej mi się podobało to, że wszyscy starali się, aby Kaj nie był zamrożony.

Monika Lewandowska 5B

Dla mnie przedstawienie było bardzo ciekawe.Nauczyciele, którzy grali w przedstawieniu, byli bardzo dobrze przygotowani,na pewno bardzo długo ćwiczyli swoje role.Przedstawienie było inspirowane bajkami Andersena.Nauczyciele występują dla nas uczniów już od 2006 roku! W niektórych momentach nie mogłam powstrzymać się od śmiechu.

Wiktoria Celmer, kl. 5b


W piątek 16 grudnia wraz z klasą byliśmy na przedstawieniu szkolnym pt. ,,Wszystko przez myszy- czyli w poszukiwaniu zakończenia baśni H.Ch.Andersena- Królowa Śniegu". Przedstawienie to zajmowało całą godzinę lekcyjną, ale przez cały czas z zainteresowaniem je oglądałem. Podobały mi się kostiumy nauczycieli, którzy tam występowali. Przedstawienie było ciekawe i fajne.

Mateusz Sandecki, kl. 5b


Według mnie to przedstawienie było bardzo fajne. Aktorzy (nauczyciele) bardzo dobrze grali swoje role. Scena była ładnie ozdobiona. Najbardziej mi się podobało, gdy krasnoludki robiły gwiazdy i różne fajne rzeczy.

Hubert Gierszewski, kl. 5a

 

Przedstawienie pod tytułem "Wszystko przez myszy'" podbało mi się, ponieważ była fajna dekoracja i fajne akcje. Najbardziej z postaci podobała mi się pani Rebain. Najlepszą akcją w przedstawieniu było wejście pani Jackowskiej grającej wiedźmę.

Daniel Jastrzembski, kl.5a