fot. Wojtek Szabelski, papierowe serca, Piłsudski

I znów, jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 31 zorganizowała uroczystość z okazji rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego. Rankiem - 12 maja - pojawiliśmy się CAŁĄ SZKOLNĄ GROMADĄ pod pomnikiem Marszałka w sercu naszego miasta. W programie patriotycznego wspomnienia narodowego bohatera znalazły się uczniowskie recytacje utworów lirycznych oraz wiązanka legionowych pieśni w pięknym wykonaniu "Małej Armii Janosika". Przedszkolacy i uczniowie z klas I-III przynieśli czerwone papierowe serca - symbol uznania, szacunku i sympatii dla nieustraszonego konspiratora, niezapomnianego Naczelnika Państwa i wielkiego Marszałka. Ten dar z serc był też wyrazem czci dla Ojca Niepodległości, który przed stu laty poprowadził Polaków do umiłowanej Ojczyzny.

W programie poranka znalazł się czas na specjalne przemówienie I Wiceprezydenta Miasta Torunia oraz złożenie wieńcow przez najważniejszych uczestników uroczystości - wiceprezydenta Pawła Gulewskiego, radnych Wojciecha Klabuna i Jacka Krzyżaniaka oraz Dyrekcję SP nr 31. Najmłodsi uczniowie złożyli znicze.

Warto pochwalić recytatorów - Antoniego Marchlika i Tadeusza Lewandowskiego z kl. IIa oraz Patryka Borowskiego z kl.IIIb. W ich wykonaniu dało się słyszeć siłę, wysokość i wyrazistość słowa, wyrazistość frazy i artystyczną pauzę. Brawa dla odważnych deklamatorów!

Więcej informacji: www.torun.pl (link), Telewizja Toruń (link).