uczniowie okręt koło ratunkowe

W dniach 2–3 czerwca 2023 roku w Świnoujściu odbył się XVIII Wielobój Morski o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej oraz Konkurs Wiedzy Marynistycznej i Historii 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo–Minowych. Reprezentację Torunia tworzyli uczniowie naszej szkoły oraz SP nr 4. W Konkursie Wiedzy Marynistycznej nasi reprezentanci zajęli 3 miejsce, a w Wieloboju Morskim po zaciętej walce znaleźli się tuż za podium. Nasz pobyt w Świnoujściu nie ograniczył się tylko do rywalizacji. Uczniowie spędzili noc na okręcie wojennym, poznali Świnoujście, odbyli spacer nad morzem, zwiedzili ORP Kraków i co było wielką niespodzianką, mieli możliwość zwiedzenia okrętu marynarki wojennej Włoch, niszczyciela rakietowego Caio Duilio.

W skład reprezentacji Torunia wchodzili: Wojciech Rębowski, Antoni Dobrzyński (Konkurs Wiedzy) i Szymon Rietz z klasy 8a oraz Bartosz Łukasik, Seweryn Sidor i Oskar Włodarczyk (Wielobój Morski) z klasy 8c. Gratulujemy.

Więcej informacji: link.