popielata linia pozioma

Komunikat Dyrektora Szkoły - Dni wolne od zajęć dydaktycznych

logo sp31 155x155

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w SP 31. Szkoła zapewnia w tym dniu pracującym rodzicom i opiekunom prawnym możliwość opieki nad dziećmi klas 1-3 w godzinach 8:00 - 15:30.

Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie w portierni szkoły stosownego wniosku o opiekę nad dzieckiem w wybrane dni wolne od zajęć dydaktycznych, jeśli tej opieki potrzebują. 

Druki wniosku są dostępne w sekretariacie szkoły, portierni i na stronie internetowej SP 31 (do pobrania tutaj).

Termin złożenia deklaracji – do poniedziałku 27.05.2024 r. do godz. 15:00.

 

 

flaga biało-czerwonaUczniowie i kadra Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu przeżywali dziś wyjątkowe chwile. Pod muralem "Józef Haller" w bardzo uroczysty sposób, w otoczeniu biało-czerwonych dekoracji i w patetycznej atmosferze obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11 w wielkim holu szkoły wspólnie odśpiewano narodowy hymn. Po "Mazurku Dąbrowskiego" przemówił wyjątkowy gość - przedstawiciel Rady Miasta Torunia, Pan Wojciech Klabun. Dziecięce dłonie unoszące do góry miniaturowe biało- czerwone flagi oraz kotyliony przypięte do wszystkich białych dziewczęcych bluzek i chłopięcych koszul budowały odpowiednią atmosferę. Potem klasy młodsze i starsze wzięły udział w specjalnych apelach. Nauczycielki - p. E.Tokarska i p. M. Jaskólska - przygotowały „Scenę dla Dzieci”oraz "Scenę dla Młodzieży". Można było zobaczyć i wysłuchać małych aktorów i starszych recytatorów, zadumać się nad słowami poetów oraz podziwiać kompozycję i treść patriotycznych pieśni.

Przed 105 laty rozpoczął się proces odzyskiwania Rzeczypospolitej i wykuwania jej granic. Był on długotrwały i stopniowy, znaczony walką i poświęceniem żołnierzy, wysiłkami Ojców Niepodległości, ofiarą i trudem wszystkich Polaków. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia ten okres polskich dziejów. Każe go wspominać jako fundamentalny dla procesu powstawania państwa i budowania nowoczesnego polskiego narodu. Prowokuje też do ważnej refleksji: mimo wielu dramatycznych zdarzeń, jakie Polacy przeżyli po LISTOPADZIE 1918 roku - tragicznych lat wojny i okupacji, trudnej historii powojennej- udało się nam zbudować nowoczesne państwo, o dobrej międzynarodowej pozycji i rosnącym dobrobycie.