popielata linia pozioma

chłopcy stół szachownica

15 listopada w naszej szkole odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe w Szachach - TOPS 2023/2024. Wzięło w nim udział 27 uczniów z następujących klas 2a, 2b, 3a, 4b, 5b i 7b. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników z naszej szkoły do reprezentacji drużynowej na Toruńskie Igrzyska Dzieci (ID) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IMS). Organizatorami konkursu jest Urząd Miasta Torunia oraz UKS "OPP Toruń". Potyczki szachowe trwały od godz. 8.30 do 13.30 pod bacznym okiem dwóch sędziów z UKS "OPP Toruń".

W naszej szkole do następnego etapu tj. Drużynowego Turnieju Finałowego TOPS 2023/24 awansowali najlepsi zawodnicy szkolnych potyczek szachowych, którzy tworzą dwie drużyny:
Drużyna młodsza: ID - dla uczniów ur. w 2011 roku i młodszych
1. Antoni Marchlik
2. Tadeusz Lewandowski
3. Maja Greszkiewicz
4. Patryk Borowski
Drużyna starsza: IMS - dla uczniów ur. w latach 2009 – 2010
1. Filip Michalski
2. Radosław Grec
3. Szymon Wilczek
4. Wiktoria Grubecka

Obie grupy uczniów będą uczestniczyły w rozgrywkach drużynowych uczniów ze szkół toruńskich, które odbędą się 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu. Wszystkim zawodnikom życzymy wielu wygranych partii szachowych. Trzymamy za was kciuki.

Opiekun Koła Szachowego
Małgorzata Rogaszewska

Więcej informacji: link.