popielata linia pozioma

uczniowie kobieta sala lekcyjna

We wtorek 21 listopada gościem klasy 6a była pani Anna Janiszewska wykonującą zawód adwokata. Od mamy Kryspina uczniowie mogli dowiedzieć się, jaką drogę edukacyjna należy przejść, aby zostać uroczyście zaprzysiężonym i zdobyć uprawnienia do wykonywania tej zacnej profesji. Otrzymali też informacje o tym, jakie sprawy z udziałem nieletnich trafiają na wokandę sądową. Pani Janiszewska uświadamiała też uczniom, jakich działań powinni unikać na co dzień i w internetowej rzeczywistości, by nie wyrządzać krzywdy sobie i innym.

Oczywiście nie obyło się bez przymierzenia atrybutu tego zawodu - czarnej togi z zielonym żabotem.

Bardzo dziękujemy pani Ani za wykład. Zachęcamy też innych rodziców do wizyt w szkole i dzielenia się z dziećmi i młodzieżą swym doświadczeniem zawodowym.

Więcej informacji: link.