popielata linia pozioma

plakat informacja gen. Haller

Trwa wyjątkowy dla grodu Kopernika czas - 104 lata temu do miasta wkroczył, jako Dowódca Frontu Pomorskiego, Józef Haller i ogłosił przyłączenie Pomorza do Macierzy. Nastąpił okres wolności, przywracania tradycji i odradzania się kultury, tak długo oczekiwany przez pokolenia toruńczyków. Tę ważną rocznicę świętuje cała społeczność Torunia. Również nasza szkoła jako placówka hallerowska traktuje tę rocznicę jako powód do określonych działań, inicjatyw i przedsięwzięć. Opowiadać uczniom polską historię, sięgać do doświadczeń minionych pokoleń to obowiązek szkół. Pamiętać o wydarzeniach przeszłości, przekazywać uczniom pamięć o dziejach Ojczyzny to istota nauczycielskich działań.

W najbliższym tygodniu, nazwanym "Patriotycznym Tygodniem", będziemy w SP nr 31 umacniać korzenie tożsamości uczniów, zaciekawiać ich polską historią, budować kapitał w postaci wiedzy, umacniać związki z małą ojczyzną. Zaczynamy 15 stycznia! Właśnie wtedy rozpocznie się dla uczniów pasjonujący czas!

Plakat: link.