popielata linia pozioma

dziewczynki chłopiec stół kartki kolorowe pisaki ozobot

Na dzień 6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony w 2004 roku przez Komisję Europejską. Celem akcji jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.

W poprzednim tygodniu na wszystkich zajęciach informatycznych część lekcji poświęcono tym zagadnieniom. Uczniowie rozmawiali na temat zagrożeń wynikających z korzystania z zasobów sieci oraz nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych. Trzeba przyznać, że część ma już pewną wiedzę na ten temat i świadomość złych skutków złego korzystania z dobrodziejstw technologii.

Dodatkowo uczniowie klas drugich i trzecich połączyli naukę z zabawą. Z użyciem Ozobotów planowali przejazd małych robocików przez sieć połączeń między komputerami. Kodowali urządzenie w taki sposób, aby przed spotkanym na swej drodze "złym komputerze" zatrzymać się, zawrócić i poruszać się dalej po bezpiecznej sieci.

Więcej informacji: link.