popielata linia pozioma

Haller flaga napis

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

logo sp31 220x220

29 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W rym dniu uczniowie klas 4-7 oraz Gimnazjum wzięli udział w egzaminie sprawdzającym „tabliczkową wiedzę” oraz w grach i zabawach, których bohaterem była tabliczka mnożenia.

Na posterze znajdującym się na parterze, przy wejściu do szkoły, znajdowały się informacje o Tabliczce Mnożenia, jak również wierszyki i ciekawostki z nią związane. Można było zapoznać się z trudnymi przypadkami mnożenia pamięciowego liczb dwucyfrowych. Efektem działań związanych ze Świętem Tabliczki Mnożenia było wyłonienie uczniów, którzy najlepiej ją znają i nadanie im tytułu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Wśród uczniów klas 4-7 i Gimnazjum znalazło się 60 ekspertów.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Przypomniane umiejętności przydadzą się uczniom podczas konkursów, lekcji, ale przede wszystkim w życiu codziennym.

Myślę, że warto kontynuować matematyczne święto w następnych latach.

Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia !!!