Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty można odbierać od piątku godz. 10:00 w sekretariacie szkoły, zachowując reżim sanitarny (maseczka i dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły)

Zaświadczenia należy dostarczyć do wybranej szkoły do wtorku 04.08.2020 r.

Adam Orgacki

Rekrutacja uzupełniajaca do oddziałów przedszkolnych

Szanowni Państwo!

Publikujemy listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w SP 31 w naborze uzupełniającym (załącznik)

List Prezydenta Miasta Torunia skierowany do uczniów toruńskich szkół

Zapraszamy do przeczytania listu Prezydenta Miasta Torunia skierowanego do uczniów toruńskich szkół. Link do dokumentu.

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31 z dnia 29 kwietnia 2020 r.

W związku z otwarciem obiektów sportowych w dniu 4 maja 2020 r., przekazuję Państwu harmonogram funkcjonowania "Orlika" oraz  boiska  szkolnego w SP 31 pod nadzorem animatora i pracowników szkoły.

harmonogram orlik

uczniowie multimedia

"A cóż piękniejszego nad niebo,
które ogarnia wszystko co piękne...”
Mikołaj Kopernik

Właśnie te słowa wielkiego astronoma, zaprowadziły uczniów klasy 3b do dwóch zabytkowych kamienic należących niegdyś do jego rodziny. 20 grudnia 2019 roku dzieci z pomocą pani przewodnik Katarzyny Witkowskiej, zwiedziły Dom Mikołaja Kopernika, który obecnie jest miejscem łączącym najnowsze technologie multimedialne z historyczną materią zabytkowego, średniowiecznego domu. Uczniowie zetknęli się z architekturą XV-wiecznego gotyckiego domu i zabytkami z tej epoki, ukazującymi realia życia codziennego mieszczan we wnętrzach późnośredniowiecznego domostwa. Znajdujące się tam przedmioty pochodzą z wykopalisk archeologicznych z terenów Starego i Nowego Miasta Torunia. Na średniowiecznej więźbie dachowej dzieci obserwowały pokaz rozgwieżdżonego nieba, przypominający, że to właśnie tutaj po raz pierwszy młody Mikołaj skierował swe oczy ku gwiazdom.
Zanim jednak uczniowie odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika, odszukali rzeźby zwierząt znajdujących się na terenie Starego Miasta i zapoznali się z ich legendami.
Pełni wrażeń z tak ciekawej lekcji historii miasta wróciliśmy do szkoły.

Mamy dalsze plany dotyczące poznawania naszego rodzinnego miasta. Już 21 stycznia 2020 roku pójdziemy do Teatru Wilama Horzycy na przedstawienie pt.: "Alicja w krainie czarów". Już nie możemy się doczekać...