popielata linia pozioma

Haller flaga napis

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

inscenizacja gen. Haller odbiera meldunek

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 31 im. gen. Józefa Hallera składa serdeczne podziękowania za udział licznie przybyłym uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom w miejskich uroczystościach z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
Od piątku 17 stycznia - świętowaliśmy 100. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski. To jednocześnie rocznica wkroczenia wojsk Józefa Hallera - "Błękitnego Generała" - do grodu Kopernika. Józef Haller jest patronem SP nr 31. Pamiętamy o jego zasługach dla Polski i roli, jaką odegrał w procesie odradzania się Ojczyzny po 123 latach niewoli. Chcemy, aby był naszym duchowym przywódcą i wzorem do naśladowania.
Jako szkoła nosząca imię Józefa Hallera w szczególny sposób pragniemy świętować 100. rocznicę odzyskania wolności przez Pomorze i Toruń. Dnia 17 stycznia podczas przerw śródlekcyjnych w budynku szkolnym rozbrzmiewały patriotyczne pieśni. Zaśpiewaliśmy m. in. utwory ze śpiewnika Legionów Polskich.

Od 7 stycznia 2020 r. w bibliotece szkolnej odbywa się cykl lekcji dla klas 4-8 pod hasłem "Józef Haller-nasz patron".
Ponadto, aby uczcić rocznicowe wydarzenia, w sobotę 18 stycznia Poczet Sztandarowy, uczniowie i rodzice wraz z dyrekcją złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Hallera, wzięli udział w miejskich uroczystościach na dworcu Toruń-Miasto, Rynku Staromiejskim oraz w uroczystej mszy świętej w Katedrze śś. Janów.
We wtorek 21 stycznia w naszej szkole odbędzie się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.

Więcej o obchodach na profilu szkoły na FB.