popielata linia pozioma

Haller flaga napis

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

dzieci ruiny zamku19 lutego uczniowie klasy 3b kolejny raz wyruszyli zwiedzać swoje rodzinne miasto. Tym razem pani przewodnik zaprowadziła ich do Zamku Krzyżackiego. Wszyscy z zaciekawieniem spacerowali po jego ruinach. Dzieci dowiedziały się, że był to najwcześniejszy zamek krzyżacki na ziemi chełmińskiej, zbudowany na planie podkowy. Uczniowie zwiedzili dziedziniec zamkowy, podziemia i tak zwane gdanisko (rycerską toaletę zamkową). Ponadto zobaczyli wystawę archeologiczną, warsztat strycharski, zbrojownię i salę strachu. Oglądając makietę zamku, dzieci mogły zobaczyć jak wyglądał zamek krzyżacki przed zburzeniem. Pani przewodnik oprowadziła również uczniów po starej części miasta, gdzie mogli podziwiać mury obronne, zabytkowe bramy, Krzywą Wieżę oraz Żuraw. Uczniowie odwiedzili również kościół Świętych Janów. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.