popielata linia pozioma

Haller flaga napis

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

COVID-19 procedury bezpieczeństwa

dzienautyzmu 2017

Niebieskie iluminacje, błękitne oświetlenie najważniejszych budynków miasta, marsze, wywiady, spotkania – to tylko niektóre atrakcje, które corocznie 2 kwietnia towarzyszą obchodom Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Ta ogólnoświatowa akcja została ustanowiona przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństw na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu i problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem.. Dzień 2 kwietnia rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, w którym wszystkie instytucje zaangażowane w pomoc osobom z autyzmem, starają się uświadomić wszystkim, co możemy zrobić, by osobom z autyzmem żyło się łatwiej.

Pomimo trudnej sytuacji, która dzieje się na świecie związaną z COVID-19 (zamkniętych szkół/ miejsc użyteczności publicznej) Szkoła Podstawowa nr 31 w Toruniu postanowiła zmienić formę realizacji naszej corocznej, wspólnej inicjatywy. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: „Ucz się zdalnie na niebiesko”. Jej celem jest promocja świadomości autyzmu oraz zdalnego nauczania. Uczniowie, którzy chcieli przyłączyć się do akcji wraz z rodzicami wykonali swoje zdjęcia podczas zdalnej nauki przy komputerze, wspólnej aktywności z rodzeństwem bądź z wykonanym plakatem na temat autyzmu. Na zdjęciach prym wiódł kolor niebieski i hasła propagujące naszą akcję #uczsiezdalnienaniebiesko.

Zdjęcia na profilu szkoły na FB.