Życzenia Wielkanocne pisanki

zeszyt ucznia rysunki ptaków

Uczniowie klasy 2a znają bardzo dobrze pracę ornitologa. Podczas zajęć, które były kontynuacją tematu z klasy pierwszej, dzieci miały możliwość usystematyzowania swojej wiedzy oraz wzbogacenia i utrwalenia nowych wiadomości na temat budowy ptaków, ich życia oraz zwyczajów związanych z ptasimi podróżami. Ciekawym narzędziem, które sprawdza się w naszej klasie już drugi rok jest Ok zeszyt.

W OK zeszycie uczeń ma możliwość tworzenia własnych, barwnych i pomysłowych notatek, które w połączeniu z informacją nauczyciela tworzą ważne narzędzie do przyswojenia wiedzy.

Zeszyt wykorzystuje zasady oceniania kształtującego. Na początku lekcji uczniowie otrzymują kryteria sukcesu, dzięki czemu wiedzą, jakie kroki muszą poczynić, by osiągnąć sukces. Z reguły każdemu się to udaje, gdyż już sama praca, w której nożyczki, klej, kolorowe długopisy wykorzystywane są równie intensywnie jak na lekcji plastyki, staje się wspaniałym połączenie nauki z zabawą.

Dodatkowym atutem zeszytu OK jest to, że jest on formatu A4 i może pomieścić cały wachlarz wytworów młodego badacza.

Zdjęcia na profilu szkoły na FB.